Sokan csinálják éjjel, pedig nem lenne szabad! Te is hibázol?

Egyetlen éjszakai apróság is hajlamosíthat a depresszióra. Erre kell figyelned!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Egyetlen éjszakai apróság is hajlamosíthat a depresszióra. Erre kell figyelned!

Az alvás minősége nagyban meghatározza az ember hangulatát, közérzetét, ezért ha valami hibádzik éjjel, valószínűleg a másnap sem lesz könnyű.

Te is sokszor érzed magad fáradékonynak, kedvetlennek és ingerültnek? Akkor ne hagyd bekapcsolva a tévét éjszakára!

Kapcsold ki a tévét!

A londoni The Sleep School alvásklinika vizsgálatai szerint egyáltalán nem tesz jót a szervezetnek, ha éjszaka bekapcsolt tévé mellett alszol, sőt, kifejezetten károsan hat rád, a villódzó fények ugyanis megzavarják a pihenést.

Guy Meadows, a klinika igazgatója szerint ha a retina érzékeli a fényt, azt üzeni a testnek, hogy nappal van, és fel kell kelni. Ilyenkor nem termelődik tovább a melatonin hormon, amely az álmosságérzetért felelős, így fokozatosan egyre éberebben alszol, míg végül felébredsz.

A fényreceptorok igen érzékenyek, a szemhéj takarásán keresztül is jeleznek, ezért ha egész éjjel megy a tévé, a szervezet folyamatosan azt hiszi, közel a reggel, és képtelen a mély alvásra, ami pedig elengedhetetlen volna a megfelelő pihenés szempontjából.

7 tipp, ha nem jön az álommanó: hogyan lehet jó éjszakád?

Nézegess képeket!

Elolvasom

Depressziót okozhat

Az állandó kialvatlanság rossz közérzethez, idegességhez, koncentrációs zavarokhoz és az immunrendszer gyengüléséhez vezet. Ha minden éjszaka megy a tévé, előbb-utóbb te is tapasztalni fogod ezeket a tüneteket. A klinika tanulmánya szerint azért is veszélyes a dolog, mert hosszú távon depresszió kialakulására hajlamosít.

Ha nem szeretsz teljes sötétségben aludni, akkor se a tévével orvosold a problémát, és ne is éjjeli lámpával világíts, mert ez is túl erős: inkább szerezz be egy kicsi éjszakai fényt, amely a konnektorba dugva halványan világít, de nem ragyogja be az egész szobát.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük