Tudtad, hogy magyar az édesapja? Az Oscar-díjas színésznő büszke a gyökereire

Tudtad, hogy Rachel Weisz félig magyar? Ő az édesapja.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Rachel Weiszt legtöbben A napfény íze, illetve a Múmia című filmekben látták először. Kevesen tudják, hogy az angol nyelvterületen szokatlan írásmódú Weisz név magyar eredetet takar. Édesapja, Weisz György magyar-zsidó mérnök, feltaláló.

Weisz György 1938-ban, az első zsidótörvény bevezetése után, kilencévesen, szüleivel és két testvérével menekült el Magyarországról.

Rachel Weisz büszke magyar gyökereire

A család Londonban kezdett mindent újra, mindhárom gyerek egyetemet végzett. Weisz György gépészmérnök-diplomát szerzett, később életmentő orvosi műszerei és lélegeztetőgépei az egész világon ismertté váltak.

Weisz György idősebbik lányát, Rachelt már tizenévesen hívták filmezni Amerikába, ám a producer könyörgésére, miszerint Rachel ötcsillagos szállodákban lakhat, és mindent megkap majd, amit csak szeretne, az apa azt válaszolta: "Éppen ezt nem szeretném." Tudatosan igyekezett távol tartani  őt Hollywood csillogó világától.

Rachel később Cambridge-ben végzett irodalom szakon, és színészi karrierjét is csak az egyetemi évek alatt kezdte meg. Hálás volt apjának, hogy nem engedte idő előtt Hollywoodba. Az iránta érzett tiszteletből ragaszkodott a Weisz névhez is, amiről pályája kezdetén ügynökei próbálták lebeszélni, mondván, egy angolosabb hangzású névvel könnyebben boldogulna.

A 2006-os Az elszánt diplomata című filmben nyújtott alakításáért kapott Oscar- és Golden Globe-díj után azonban valószínűleg már senki nem hozakodik elő ezzel az ötlettel.

A leggyönyörűbb sztármamik a filmvilágban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük