Az ország 3 legszebb helye az első csókhoz

Filmbe illő zugok

Felejtsétek el a kávézókat, és vegyétek be az ország legszebb pontjait! Három hely egy felejthetetlen pillanatért.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem véletlen, hogy a csendes kávézók félszeg hangulatánál sokan jobban kedvelik a természeti környezetet az egyik első randevú díszleteként, hiszen amellett, hogy egy-egy távolabbi kiruccanás alkalmával több időtök lesz megismerni egymást, a különféle programok nemcsak beszélgetésre adnak lehetőséget, kipirult arccal, adrenalintól túlfűtve pedig a kezdeti gátlásokat is elfelejthetitek. A következő helyek is ebben segítenek. Bár, ha minden jól megy, egymás társaságában fázni biztos nem fogtok, pokrócot és egy termosz meleg italt az összebújós hangulat kedvéért is vigyetek magatokkal.

A noszvaji kastély

De la Motte-kastély, Noszvaj

A szőlőhegyekkel körbevett, szép fekvésű Noszvaj legfőbb látnivalója az 1770-es években épült copf stílusú kastély, egy igazi romantikus épület, melynek falai között andalogva a vérbeli kosztümös filmek világában érezhetitek magatokat. A kastély francia nevét az egyik tulajdonos, báró Vécsey Anna második férjéről, De la Motte márkiról kapta. Kedvéért az előcsarnok falára a versailles-i kastély képét festették, mely a márkit hazájára emlékeztette.

A kastélyban összesen öt termet mutatnak meg a látogatóknak, melyekben a rokokó ajtók, a kályhák és a falfreskók mind eredetiek, a bútorok azonban más múzeumokból kerültek ide - az egyetlen eredeti darab egy kártyaasztallá alakítható sakkasztal.

A falfestmények nagyrészt antik témájúak, az első emeletre felérve a mennyezeti freskón például Aurora, a hajnal istennője látható, amint reggel felvezeti a napisten szekerét az égboltra, míg a szalonban a Bacchus-t ábrázoló képek a bor élvezetét dicsőítik.

Az utolsó két szobában ma már nem láthatók az eredeti freskók, ugyanis a második világháború előtti utolsó tulajdonos erkölcstelennek tartotta, és eltüntette őket. A kastélyt körülölelő angolkertben is érdemes elidőzni, ahol a hatalmas fák és a romantikus díszlet csodálata mellett más is okot adhat arra, hogy egy-egy perc erejéig megszakítsátok a sétát.

Tagore-sétány, Balatonfüred

Ha a friss levegőn andalognátok, a téli Balatonban gyönyörködve és az idei első hópelyheket várva, bújjatok össze hazánk egyik legszebb sétaútjának köveit róva. A platánfákkal szegélyezett Tagore-sétány Rabindranath Tagore Nobel-díjas indiai költőről kapta nevét, aki 1926-ban hosszabb ideig a füredi szívkórházban gyógykezeltette magát.

A második világháború után az indiai politikai vezetés számos tagja, közöttük Indira Gandhi miniszterelnök is ellátogatott Balatonfüredre. Tagore, majd később a többi messziről jött híresség az itt tartózkodásuk emlékére egy-egy fát ültetett a sétány elején lévő parkban, ennek is köszönhető kultikus jelentősége - természetesen amellett, hogy az ország egyik legszebb sétaútja, melyen előszeretettel időznek az ország szerelmespárjai.

16 tökéletes, romantikus hely itthon

Nézegess képeket!

Elolvasom

A fák között érdemes megkeresni Széchenyi Istvánnak, a balatoni gőzhajózás megteremtőjének és Kisfaludy Sándor költőnek, a füredi kőszínház alapítójának szobrát, Deák Ferenc és Antall József emlékművét, valamint Blaha Lujza kő emlékpadját - ez utóbbit közvetlenül a sétány mellett találjátok meg, ha szeretnétek közelebb húzódni egymáshoz. Nagy népszerűségnek örvend a régi vízparti hangárok helyén néhány évvel ezelőtt kialakított üzletsor is, a vízparti hangulathoz illő, letisztult ízléssel megkomponált kávézókban és éttermekben pedig meg is pihenhettek egy lopott órára, ha kint sötétedik, vagy épp dideregtek.

Még egy romantikus hely

Ha hajlandóak vagytok messzebb utazni, Zala megye gyöngyszemét, a keszthelyi Festetics-kastélyt is célba vehetitek, mely az ország egyik legszebb, egyben legromantikusabb épülete. Videónk kedvet csinál hozzá!

Fellegvár, Visegrád

A Dunakanyar egyik legszebb városa, Visegrád nem szűkölködik hangulatos és romantikus helyekben, melyek közül is legnevezetesebb a Fellegvár, ahová a Salamon-torony mellől vezet fel gyalogút - 100 méterrel a torony után jobbra kell felmenni a lépcsőn. A tatárjárás után, IV. Béla uralkodása alatt épült fel a vár, később Károly Róbert itt rendezte be a királyi udvart, majd amikor a hegy lábánál megépült a jóval kényelmesebb királyi palota, oda költöztette át. A 14-15. században a fellegvárban őrizték a magyar koronázási ékszereket, és a hagyomány szerint itt tartotta fogva Mátyás király Vlad Tepes havasalföldi vajdát is, aki később Drakula gróf néven vált ismertté a nagyvilágban.

Tagore-sétány
Fellegvár

A fellegvár belső termeiben jelenleg néhány egyszerű kiállítás látható: az alsó szinten panoptikum formájában elevenedik meg az 1335-ös találkozó királyi lakomája, a belső várudvarról nyíló termekben pedig egy vadászati és egy középkori fegyverkiállítás látható - de mindezt ki is hagyhatjátok, ha inkább a csendes téli Dunakanyarban vagy épp egymásban gyönyörködnétek.

A történelmi izgalmak mellett nem elhanyagolható szempont a vár kilátópontjából nyíló egyedülálló panoráma sem, ahol, ha összebújtok, nem csak a környező lankákat és a szelíden kanyargó Dunát, de akár az egész világot is a magatokénak érezhetitek.

Cikkünk Farkas Zoltán Hosszú hétvégék Magyarországon című könyve alapján készült, mely a JEL-KÉP Kiadó gondozásában jelent meg. Képek: www.orszagalbum.hu, Kittibaby, missmoon, kallojazmin.

OLVASD EL EZT IS!

dionuszosz
  • magyar csodák
  • szexi úti cél

Az ország legpajzánabb látnivalói

Ezt is szeretjük