Hátborzongató dolgot titkol a NASA a Holdról? Már évtizedek óta tudhatnak róla

Vajon semmi sem igaz abból, amit eddig hittél?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Alexander Scserbakov és Mihail Vaszin szovjet tudósok az 1970-es években érdekes elmélettel álltak elő: kutatásaik alapján arra jutottak, hogy a Hold valójában egy mesterségesen létrehozott égitest, mely belül üreges, és különböző műszereket vagy a túléléshez szükséges dolgokat tartalmaz.

Bár a NASA soha nem foglalt állást az elmélettel kapcsolatban, azt még ők is beismerték, hogy a Hold a külsejétől befelé haladva egyre kevésbé tömör. Scserbakov és Vaszil feltevésüket arra alapozták, hogy a Hold krátereinek nagy része ugyanazon a helyen van, keletkezésük ideje pedig nagyjából ugyanakkorra tehető. Úgy vélték, hogy az esetleges többi kátyút valakik, valamikor korrigálhatták egy cementhez hasonló anyaggal.

A szovjet tudósok nem zárták ki azt sem, hogy az égitestnek látszó létesítmény valójában egy űrhajó vagy egy megfigyelőállomás, ahol ismeretlenek nem tisztázott céllal kísérleteket végeznek. Szerintük még az is előfordulhat, hogy a legénység már nem is él, ám a fejlett műszerek még mindig üzemeltetik a Holdat.

Alexander Scserbakovnak és Mihail Vaszinnek meggyőződése volt, hogy a Holdat egy rendkívül fejlett idegen civilizáció hozta létre néhány milliárd évvel ezelőtt. Különböző tibeti krónikákból és bibliai feljegyzésekből indultak ki, amelyekből kiderül, hogy az özönvíz idején az égen még nem volt ott a Hold.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A legszebb magyar naplementék

Érdekes látni, hogy ugyanaz a jelenség mennyire sokszínű tud lenni az ország különböző pontjain.

Ilyen gyönyörűt csak Magyarországon látni! Lélegzetelállító kép készült a Hortobágyon

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük