3 gyógynövény, ami segít, ha rendszertelen a menstruációd

A rendszertelen ciklussal nem lehet számolni, ezért jó, ha visszabillented az egyensúlyt.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A tinédzserkor nem más, mint a hormonok tökéletes játszótere, amelyek állandó libikókázásukkal könnyen felboríthatják a menstruáció szabályos működését.

Olyan gyógynövényeket ajánlunk, amelyek segítenek a ciklus beállításában, sőt, egyéb problémákra is gyógyírt jelentenek.

A cickafark

Maria Treben, a német füvesasszony minden női bajra a cickafarkat javasolta, ugyanis a gyógynövény a medence összes szervére remekül hat. Többek között menstruációs görcsök, valamint erős vérzés esetén is alkalmazható, emellett a felfázással járó tüneteket is elmulasztja, sőt, a rendszertelen menstruációra is gyógyírt jelent.

A cickafark teát a következőképpen készítheted el. Egy evőkanálnyi szárított virágzatot forrázz le 2-3 deciliter vízzel, és hagyd állni negyed órát, hogy a benne lévő hatóanyagok kiázzanak.

Naponta kétszer igyál meg egy-egy bögrényit a teából a menzesz ideje alatt, azután csökkentsd az adagot napi egy bögrére egészen a következő menstruációig. Ezután mindig csak a vérzés idején fogyaszd a teát.

A palástfű

A palástfű kevésbé ismert gyógynövény, mint a cickafark, de legalább olyan hatásos, mint a Maria Treben által annyira dicsért csodaszer. A kúraszerűen alkalmazott palástfűtea szabályozza a ciklust, enyhíti a görcsöket és az alhasi fájdalmakat, csökkenti a PMS, azaz a permenstruációs szindróma tüneteit, mint például a mellfeszülést, a hasfájást, a derékfájást és a hullámzó hangulatot. Ezen kívül a felfázásos, gyulladásos eredetű problémákat is megoldja.

Természetes módszerek menstruációs görcsök enyhítésére

Nézegess képeket!

Elolvasom

A szárított palástfűből egy teáskanállal tegyél egy teatojásba, majd 2,5 deciliter vízzel forrázd le. Hagyd állni öt-nyolc percig, ezután vedd ki a teatojást, és már fogyaszthatod is a teát. Naponta egyszer fogyaszd csak a ciklusod második felében, illetve a menzesz ideje alatt, ha a fenti tünetek valamelyikétől szenvedsz.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A kínai angyalgyökér

Még a neve is szépen cseng a kínai angyalgyökérnek, amely elsősorban a méh egészségéért és a menstruációs ciklus normál működéséért felelős. Mindezt értágító hatásának köszönheti, amely által serkenti a medencében található szervek vérellátását.

Nőgyógyászati vizsgálat

Természetesen, ha nagyon komoly fájdalmad vagy túlzottan erős vérzésed van, netán hónapokig nem jön meg a menzeszed, akkor érdemes nőgyógyászhoz fordulni segítségért!

Ha rendellenesen erős a vérzésed, netán összevisszaság jellemzi, akkor érdemes a menzesz elejétől két hónapon át naponta 600 milligramm tiszta kínai angyalgyökér-kivonatot alkalmaznod, hogy helyrebillentsd az egyensúlyt. A gyógynövényt egyébként választhatod más növényekkel keverve is, a barátcserje, az édesgyökér vagy a szibériai ginzeng mind ráerősítenek a hatására.

Ezt is szeretjük