A 4 legfontosabb HR-es kérdés: így válaszolj jól rájuk!

Ha nem szeretnéd, hogy sarokba szorítsanak a kérdésekkel, érdemes jó előre felkészülni rájuk.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Jó, ha az illemszabályok betartása mellett felkészülten érkezel az állásinterjúra, mert ezen áll vagy bukik, hogy megkapod-e az áhított munkát. Ha előre tájékozódsz, hogy nagyjából miket kérdezhetnek, és összerakod a fejedben a választ, nem kell majd izgulnod a váratlan szituációk miatt.

Összegyűjtöttük a négy legjellemzőbb kérdést, ami valószínűleg elhangzik majd az interjún a HR-es szájából, és elmondjuk, melyikre hogyan érdemes válaszolni.

Miért akarod megkapni az állást?

Erre a kérdésre akkor lehet a legjobban válaszolni, ha előtte alaposan tájékozódsz a cégről. Ha tisztában vagy a munkaadó tevékenységével, és a fejedben vannak az alapvető dolgok, ebbe a környezetbe már könnyebb beültetni a saját célkitűzéseidet.

Mondd el az elképzeléseidet, a céljaidat, tegyél említést arról, hogy mit szeretnél elérni a vállalatnál.

Fontos, hogy ne hozd fel a magas fizetést vagy a különböző anyagi előnyöket, melyeket a cég kínál, mert ezzel könnyen rossz fényben tüntetheted fel magad.

Miért jöttél el az előző munkahelyedről?

Akár csúnya volt az elválás, akár nem, őrizd meg a lojalitásodat az előző munkahelyed felé, és ne kezdd el pocskondiázni azt az állásinterjún. Légy őszinte, ugyanakkor óvatosan fogalmazz, és kerüld a negatív kritikát. Ha túlságosan rossz szájízzel beszélsz az előző helyedről, az felveti majd a kérdést a HR-esben, hogy vajon adott esetben az ő cégükről is így nyilatkoznál-e.

7 gyakori hiba, amivel könnyen alááshatod a karrieredet

Nézegess képeket!

Elolvasom

Melyek a rossz tulajdonságaid?

Ahogyan a jó tulajdonságaidról is érdeklődnek, ugyanúgy megkérhetnek arra is, hogy sorolj fel néhány negatívumot magadról. Nem feltétlenül jelent rosszat az állásinterjún, ha őszintén beszélsz ezekről a tulajdonságaidról, sőt, épp ellenkezőleg: látni fogják, hogy tisztában vagy a kevésbé előnyös jellemvonásaiddal is, és nem rejtegeted őket a leendő munkaadó elől sem.

Ha nem adnak meg konkrét számot arra vonatkozóan, hogy mennyi negatívumra és pozitívumra kíváncsiak, inkább a jó tulajdonságok legyenek túlsúlyban, de csak legfeljebb kettővel.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Mennyi a fizetési igényed?

Az anyagiakkal kapcsolatos kérdések sokszor kínosak tudnak lenni, de az állásinterjún valószínűleg érdeklődni fognak arról, mennyi fizetést képzelsz el magadnak. A legjobb, ha előtte tájékozódsz, hogy általában milyen bért szoktak fizetni az adott munkakörben dolgozóknak, és aszerint mondasz egy se nem túl magas, se nem túl alacsony összeget.

Ezt is szeretjük