4 kellemetlen dolog, amit a legtöbb munkaadó eltitkol, pedig jogod van tudni

Ne hagyd magad félrevezetni már az állásinterjún!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az állásinterjún mindenki a legjobb benyomást szeretné kelteni, ezért nem akar rossz pontot szerezni a leendő munkáltatónál azzal, hogy felhoz egy kényes kérdést. Vannak olyan témák, melyek a felvételiztető oldalt is megizzaszthatják, azonban a saját érdekedben ezeket is szükséges érintened. Íme, négy olyan kérdés, amit ne félj feltenni a leendő munkáltatódnak!

- A meghirdetett pozíció új, vagy már korábban is létezett a cégnél?

Ez egy teljesen jogos kérdés, hiszen a válaszból kiderítheted, hogy a kezdetekben milyen kapaszkodókra támaszkodhatsz. Nem mindegy, hogy egy olyan pozícióba csöppensz bele, ahol van lehetőséged ellesni a kollégáktól a munkakör csínját-bínját, vagy egy sokkal bizonytalanabb talajra tévedsz, és magadnak kell kitaposnod az utat.

- Milyen elvárásokat támasztanak az új munkatárs felé?

Fontos, hogy tisztán láss azzal kapcsolatban, hogy mit várnak el tőled az új munkahelyeden. Elképzelhető, hogy az elején magasabb elvárásokat támasztanak veled szemben, mert bizonyítanod kell a rátermettségedet.

Ez a cég működésének egyfajta biztonságot is ad, hiszen ha nem sikerül megütnöd a mércét, abból még nem lesz baj, viszont ha kiemelkedően teljesítesz, az jó a vállalatnak is, illetve neked is a karriered további kimenetele szempontjából.

- Kinek kell majd elszámolnom a napi feladataim során?

Ennek a kérdésnek a segítségével pontosabb képet alkothatsz a vállalati hierarchiáról, illetve az abban betöltendő szerepedről. Hasznos, ha tudod előre, hogy milyen fokú ellenőrzésre számíthatsz a mindennapi munkavégzés során, és ezzel együtt következtethetsz arra is, hogy milyen mértékben követelik meg tőled az önállóságot.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

- Milyen előrelépési lehetőséget tudnak biztosítani a jövőben?

Ne félj megkérdezni, hogyan juthatsz előrébb a pozícióból, persze nem azonnal, hanem adott időn belül. Ezzel optimális esetben nem törtetőnek tűnsz majd, hanem előrelátónak és megfontoltnak, aki nemcsak a jelenre gondol, hanem arra is, hogyan fejlődhet, hogyan építheti tovább a karrierjét. Neked sem mindegy, hogy miként tervezhetsz a cégnél hosszabb távon, vagy egyáltalán érdemes-e nagyobb távlatban gondolkodnod.

Ezt is szeretjük