Felejtsd el az egeret! Itt a számítógép, ami kitalálja a gondolataidat

Magyarországon is bemutatták a lenyűgöző, forradalmi Intel RealSense technológiát.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Képzelj el egy számítógépet, amihez hozzá sem kell érned, mégis érzékeli a mozdulataidat, sőt, akár szóbeli utasításokat is adhatsz neki.

Ilyesmi már nemcsak a filmekben létezik: ismerd meg az elképesztően izgalmas Intel RealSense technológiát!

Főzés maszatolás nélkül

Magyarországon is bemutatta RealSense nevű technológiáját az Intel. A nU Bisztróban megrendezett eseményen Jókuti András, a Világevő gasztroblog szerzője mutatta be a tér mélységét is érzékelni képes, 3D-s kameratechnológia gyakorlati előnyeit.

Jókuti András az egyik első RealSense-es készüléken, az Acer Aspire V 17 Nitro noteszgépen szemléltette a technológia egyik hétköznapi felhasználási lehetőségét: étel elkészítése közben úgy tudta lapozni a Foodnetwork.com receptjeit, hogy eközben hozzá sem kellett nyúlnia a számítógéphez.

Az amerikai receptoldal száz legnépszerűbb ételének leírása ugyanis már a RealSense kamerát támogató felületen is elérhető, így aki ilyen gépet használ, annak nem kell maszatos kézzel fogdosnia a laptopját - a felületet kézgesztusokkal és hangutasításokkal is lehet vezérelni.

Repülő autókkal kellene közlekednünk: ilyennek látták a jövőt a múlt században

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az Intel a FoodNetworkkel tavasszal kötött megállapodást, amelynek keretében az oldal a száz legnépszerűbb receptjét elérhetővé tette azon felhasználói számára, akik rendelkeznek RealSense technológiával felvértezett laptoppal. Így ezek a felhasználók úgy tudnak főzni az oldal receptjeiből, hogy a főzés közben összemaszatolt kezükkel nem kell hozzáérni a laptopjuk billentyűzetéhez - elég csupán a laptop kamerája előtt végzett mozdulatokkal navigálni a weboldalt, illetve egyszerű hangutasításokat adni.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Szkenner és virtuális mérőszalag

A demonstráció után a közönség kipróbálhatta az Intel RealSense technológia egyéb lehetőségeit is: az Acer laptopjára telepített 3DMe szoftverrel néhány másodperc alatt beszkennelhették arcukat úgy, hogy lassan jobbra-balra néztek a RealSense kamera előtt. Arcukról a szoftver élethű, 3D-s modellt készített, amelyet a programban különböző avatárokra - többek közt egy lovagra, egy hercegnőre, illetve snowboardos karakterekre - lehetett felhúzni.

A budapesti bemutatón egy Dell Venue 8 7000 típusú androidos táblagépen is ki lehetett próbálni az Intel RealSense képességeit. Ezen a készüléken az Intel 3D-s kamerája azt teszi lehetővé, hogy egy fényképen lévő bármely tárgy méretét le lehessen mérni. Egy ilyen lehetőség akár a lakás berendezése vagy egy cipő megvásárlása során komoly segítséget jelent. A RealSense-nek köszönhetően ezen a táblagépen akár utólag is lehet állítani a táblagéppel készült fotón az élességet, elhomályosítva akár az előtérben, akár a háttérben lévő dolgokat.

Nem könnyű átverni

A RealSense technológiát idén januárban, a Las Vegas-i a Consumer Electronics Show-n mutatták be. A kamera lehetővé teszi a július végén megjelenő Windows 10-ben debütáló Windows Hello funkció használatát is, amely a felhasználót képes beazonosítani jelszó vagy PIN-kód megadása nélkül is. Mivel a kamera mélységet is érzékel, nem lehetséges egy kinyomtatott arcképpel átverni az ellenőrzését. A RealSense az idei év folyamán különálló webkameraként, valamint hordozható és asztali számítógépben debütálni fog.

Ezt is szeretjük