Híres szeretők, akiket legszívesebben letagadnának

A királyi családoknak is akadnak pikáns titkai. Íme, például néhány szerető, akikkel nem büszkélkednek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A történelem során szinte minden esetben előre elrendezett ügy volt az uralkodók házassága: már gyerekkorukban kiválasztotta a család a jövendőbelit, akit el kellett venni, vagy akihez hozzá kellett menni - akár tetszett, akár nem.

Így aztán számtalan boldogtalan házasság született és mellettük számtalan titkos szerelmi viszony. Előbbiekről többnyire beszámolnak a történelemkönyvek, utóbbiakról azonban kevésbé. Nem véletlenül. A szeretők többségét ugyanis nem csupán a királyi családok, de sok esetben utólag maguk a viszony részesei is legszívesebben letagadnák.

Titkos viszony egy szolga feleségével

III. György király fiai hírhedtek voltak szexuális túlfűtöttségükről. Nem is nagyon válogattak a nők között: a sorban az ötödik, az 1845-ben született Ernő Ágost, Cumberland hercege például egyik szolgájának, a korzikai Sellis-nek a feleségével keveredett botrányba. Az ügy teljesen váratlanul pattant ki egy este, ráadásul igen kínos módon, amikor a herceg a St. James-palotabeli lakosztályában az igazak álmát aludta.

Arra riadt, hogy valami hangot hallott, majd hirtelen szédítő ütést érzett a fején. Az ágya mellett folyton égő lámpa fényében egy lovassági szablyát pillantott meg, mire felkapta a kezét, hogy védje magát, és megragadta a pengét. Ezzel a mozdulattal ugyan majdnem elvesztette a hüvelykujját, az élete azonban kétségtelenül megmenekült. Nagy nehezen kikászálódott az ágyból, és berohant apródjához a szomszédos szobába, menekülése közben azonban a támadó megvágta az ülepét. A segítségért kiáltozó herceget hamarosan körülvették a szomszédos folyosóról érkező szolgák és katonák. A herceg ekkor Sellis-t, az inasát szólította, de válasz nem érkezett. Később a szobájában találtak rá, elvágott torokkal.

Megúszta a bíróságot

Az eset kapcsán először öngyilkosságra gyanakodtak, és feltételezték, hogy Sellis volt a támadó, hiszen egy lovassági szablya hevert mellette.

Az indíték pedig érthető volt, hiszen a szolga korábban nem tudott a viszonyról. Csakhogy azt senki sem vette észre, hogy a balkezes Sellis hogyan ejthette magán az életét kioltó vágást. A történtekkel kapcsolatban csak a herceg beszámolója ismert, így a király megmenekült attól, hogy egyik fiát gyilkosságért perbe fogva lássa a vádlottak padján.

A bulvársajtó üdvöskéje

Bár Sarah Ferguson, York hercegnője be is házasodott a brit királyi családba, sokkal inkább számított szégyenletes szeretőnek, mint királynénak - nem véletlen, hogy botrányokkal teli házassága, melyet a brit uralkodócsalád legszívesebben még ma is letagadna, csupán hat évig tartott.

A történelem leghíresebb szeretői

Nézegess képeket!

Elolvasom

Sarah Ferguson hihetetlenül naiv volt, és képes volt bárhol galibát és felfordulást okozni. Baklövései a társasági életben olyan komoly következményekkel jártak, hogy a sajtó is hamar megkérdőjelezte a királyi család viselkedési normáit: vajon a britek valóban azt várják el York hercegnőjétől, hogy rendőregyenruhába öltözzön, vagy feje tetejére állítson egy éjszakai mulatót? Vajon a királynő menyéhez valóban illik kenyérgalacsinokat hajigálni egy repülőgépen vagy a hányózacskót a fejére húzva parádézni?

A botrányok, valamint York hercegével kötött házasságának összeomlása és pénzügyi tanácsadójával, John Bryannel való viszonya hamar arra kényszerítette az uralkodócsaládot, hogy saját érdekükben egyesítsék erőiket ellene - a róla és Mr. Bryanről Saint-Tropez-ban készült fotók egyikén a hercegnő félmeztelenül napozik, Mr. Bryan mellett pedig egy másik férfi is kényezteti. A fényképek bejárták a világsajtót, és rendkívül romboló hatással voltak a királyi családra nézve. Ez az eset volt Sarah utolsó baklövése. Attól kezdve senki sem hívta többé ő királyi fensége, a yorki hercegnőnek, királyi napjai pedig megszámláltattak.

A király feslett páholyában

Bertie, Viktória királynő legidősebb fia, a későbbi VII. Edward király önjelölt szakértője volt a szerelemnek. Bár öt gyermeke is született, ahelyett, hogy törődött volna a kis porontyokkal, mindent igyekezett becserkészni, amin szoknya volt.

Párizs lett Bertie második otthona, a kétes hírű mulatók még inkább kétes hírű női pedig kedvük szerint vonták bele a herceget a legkülönfélébb érzéki élvezetekbe. Bertie mindegyikőjükkel a mennyekben érezte magát. Az ágyát megjáró híres nők között volt többek között a színésznő Sarah Bernhardt és a világhíres kurtizán, La Belle Oteró is.

Ennyit változott a szexideál az évszázadok alatt

Nézegess képeket!

Elolvasom

Igazi vigasztalást azonban az érettebb nők, főként barátai és udvaroncai feleségeinek ágyában és karjai között talált. Titkos viszonyt folytatott a szépséges Sagan hercegnővel is, viszonyuk azonban igen szégyenletes módon ért véget. 1874-ben a hercegnőnél tett egyik látogatása során ugyanis a hölgy Párizs melletti otthonában összetűzésbe került a hercegnő egyik féltékeny fiával. Minden jel szerint, amikor a fiú anyja budoárjába lépett, egy férfi ruháit találta a szőnyegen. Mélységesen felháborította anyja viselkedése, ezért felkapta a ruhákat a földről, majd kivitte, és beledobta őket az egyik szökőkútba.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Néhány perccel később kinyílt a hercegnő hálószobájának ajtaja, és a pucér Bertie lépett be a budoárba a ruháiért. Végül találtak neki nadrágot, ami nem volt könnyű, mert a trónörökös már 1874-ben is igencsak széles volt: a ruha majd' szétrepedt a varrás mentén, mire a király visszaért párizsi szállodájába.

Cikkünk megírásában Geoffrey Regan Királyi baklövések című könyve segített.

Ezt is szeretjük