Több százmillió forintos csalással vádolják az iskolát! Mi történik az oktatásban?

Két iskolát is nagy összegű csalással gyanúsítanak.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Több százmillió forintos csalás miatt vádat emeltek egy szegedi alapítványi iskola vezetőivel szemben - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a két nőt az ügyészség üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntettével, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolja.

Ez szerepel a vádiratban

A vádirat szerint az alapítvány az ország szinte valamennyi megyéjében, mintegy 32 tagintézményben szervezett érettségire felkészítő gimnáziumi képzést. Ennek anyagi hátterét az alapítványi hozzájárulás mellett a képzéseken részt vevő tanulók számán alapuló költségvetési támogatás jelentette. A normatív támogatást az alapítvány a Magyar Államkincstárhoz beadott igénylés alapján kapta meg.

A vádlottak - a civil szervezet vezetőiként - azonban ezeken 2011 szeptembere és 2014 novembere között olyan tanulókat is feltüntettek, akik nem jelentkeztek a képzésekre, vagy félbehagyták tanulmányaikat. A mintegy kétezer hallgató után jogosulatlanul felvett normatív támogatással összesen 329 millió forint kárt okoztak. Az egyik vádlott - aki ellen az alapítvány működésével összefüggésben már folyik bírósági eljárás - előzetes letartóztatásban van - tudatta a csoportvezető ügyész.

Egy másik megdöbbentő eset

Nem létező diákok után vett fel támogatást egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei iskola, amely jogosulatlanul több mint 30 millió forintot igényelt - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal - NAV - észak-alföldi regionális bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense hétfőn az MTI-vel. Jánvári Regina elmondta, hogy a NAV pénzügyi nyomozói által feltárt bizonyítékok szerint az alapítványi oktatási intézmény bejelentett képzésein 311 "fantomdiák" szerepelt.

Ezeket lehet tudni az ügyről

A szabolcsi iskola - amelynek nevét a sajtóreferens nem közölte - a megye több városában működtetett telephelyet. Az alapítvány a támogatási kvóta minél nagyobb összegének megszerzésére olyan tanulókat is bejelentett, akik valójában nem jártak az intézménybe.

A beiratkozást - folytatta Jánvári Regina - azzal tették vonzóvá, hogy nyereményjátékokat hirdettek, és a jelentkezők között televíziót sorsoltak ki, így megszerezve személyes adatokat.

A nyomozók azt is megállapították: a csalást az iskola dolgozói úgy igyekeztek álcázni, hogy a nem létező diákokat osztályozták is a naplóban.
Az ügyben költségvetési csalás és magánokirat-hamisítás miatt folyik az eljárás. 36 gyanúsítottat hallgattak ki, köztük az iskola igazgatóját, gazdasági vezetőket, tanárokat. A NAV zárolta az alapítványi oktatási intézmény bankszámláját.

A sajtóreferens megjegyezte, hogy az elkövetőket két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztésre ítélheti a bíróság.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Mindeközben az egészségügyben

Sajnos az egészségügyben is komoly problémák mutatkoznak meg. Kattints, és képet kaphatsz a kórházak állapotáról!

Ettől minden beteg sokkot kapna: ez bizony egy magyar kórház

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük