100 forintos dolog a boldogság kulcsa a tudósok szerint! Menj, és szerezd be

Emlékszel még, mikor volt a kezedben utoljára ilyesmi?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Emlékszel még, mikor volt a kezedben utoljára ilyesmi?

Mindenki a boldogságot keresi a világon, ám a tudósok szerint túlbonyolítjuk a dolgot, és a kulcs végig ott van az orrunk előtt.

Egy friss kísérlet szerint ugyanis a boldogság titka egy 100 forintos élelmiszer, a sovány vaníliás joghurt rendszeres fogyasztása.

A vaníliás joghurt felvidít

A hollandiai Food & Biobased Research kutatóintézet, a bécsi University of Natural Resources and Life Sciences, valamint a finn VTT Technical Research Centre közös kísérlete során kiderült, hogy a sovány, vaníliás ízesítésű joghurt erős pozitív érzelmeket vált ki az emberből.

A Food Research Internationalben megjelent tanulmány szerint a tudósok három, egyenként legalább 24 fős csoportokra osztották az önkénteseket: az egyik csapat vaníliás joghurtot fogyasztott, a másik két társaságnak különböző gyümölcsjoghurtokat adtak, majd négy különböző technikával mérni kezdték a résztvevők érzelmeinek alakulását.

Mind a négy teszttel, amelyekkel az érzelemkivetítést vizsgálták, arra jutottak, hogy míg a gyümölcsös aroma nem változtatott az alanyok hangulatán, a vaníliás joghurt mérhetően pozitív irányba befolyásolta az érintettek kedélyállapotát.

Ezt tedd az édességgel, hogy egyáltalán ne hizlaljon!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Mi a magyarázat?

Dr. Jozina Mojet, a kutatás vezetője elmagyarázta, hogy amikor ilyen joghurtot fogyaszt az ember, érvényesül a vanília aromaterápiás hatása: oldja a stresszt, megnyugtat, csökkenti a feszültséget és ellazít. Továbbá ilyenkor az agynak ugyanazon központja aktiválódik, ami akkor is, ha édeset eszel - nem véletlenül szokták ajánlani a vaníliát a fogyókúrázóknak is az édesség iránti vágy csökkentésére.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Az első epizódban a konyhapszichológia kérdéskörével foglalkozunk. Vajon jót tesz az, ha saját magunkat analizáljuk önsegítő könyvek alapján? Van olyan, hogy túl sok terápia? Mikortól trauma a trauma? Tarts velünk, dilemmázzunk együtt!

Promóció

Ezt is szeretjük