Ha így használod a bankkártyád, már ellophatták a PIN-kódodat!

Már a telefonon is terjednek a pénzlopó programok.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Első alkalommal kerültek a mobil pénzügyi fenyegetések a top 10 pénzlopásra tervezett rosszindulatú program közé - derül ki a Kaspersky Lab orosz kiberbiztonsági vállalat MTI-hez eljuttatott elemzéséből.

Ez azt jelenti, hogy ha te is gyakran utalsz okostelefonon keresztül, vagy a netbankod össze van kapcsolva a készülékeddel, nagy veszélynek van kitéve a PIN-kódod és az összes bankkártyaadatod, így a pénzed is.

Így lopják az adatokat

A mobilbanki trójai vírusok két családja, a Marcher és a Faketoken kapott helyet a listán. A Marcher családba tartozó programok fizetési információkat lopnak el androidos eszközökről: a készülék megfertőzése után két alkalmazást figyelnek.

Ha a felhasználó elindítja a banki alkalmazást vagy a Google Playt, a Marcher megjelenít egy hamis ablakot, amely bankkártya-információkat kér, és ezek aztán közvetlenül a csalóknál landolnak.

A Faketoken képviselői a felhasználót manipulálják, hogy telepítsen egy alkalmazást az okostelefonjára, az azonban valójában egy trójai vírus, amely elfogja az egyszeri megerősítő kódot.

A jelenlegi tendenciák alapján a Kaspersky Lab arra számít, hogy 2016-ban a mobilbanki vírusok száma még nagyobb ütemben növekszik majd.

Beszéd közben ejtette le egy galamb a miniszterelnököt

Nézegess képeket!

Elolvasom

A sima netbank sem veszélytelen

A hagyományos pénzügyi kiberbűnözés is terjedt, az orosz vállalat 2,8%-kal több, csaknem kétmillió olyan próbálkozást blokkolt, amely online bankolás során pénzt lopó vírusokat akart elindítani. Az elemzés szerint továbbá jelentősen, 48,3%-kal 180 ezerre emelkedett a ransomware - vagyis pénzzsaroló - rosszindulatú számítógépes program áldozatainak száma 2014 óta.

A Kaspersky Lab statisztikái szerint az online támadások 80%-ának tíz országban volt a kiindulópontja. Az első három ország - ahol az online erőforrásokat vírusokkal fertőzték meg - nem változott az előző évhez képest: a támadások 24,2%-a az Egyesült Államokból, 13%-a Németországból, 10,7%-a Hollandiából indult.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ezt is szeretjük