Így néz ki Courteney Cox magyar hangja, Kiss Erika

Monica a Jóbarátokból

Monica a Jóbarátok szerethető figurája, nézd meg, hogy néz ki az őt megszólaltató szinkronosunk!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Courteney Cox Arquette-et számos filmben láthattuk, a tinihorrortól kezdve a vígjátékokig, ám a tévénézők szemében neve már szinte összefonódott a Jóbarátokkal, és az általa életre keltett Monica karakterével.

Az 1994-ben debütáló, összesen tíz évadot megélt sorozat egycsapásra a nézők kedvence lett hazánkban is, a szereplőkhöz pedig már-már hozzánőttek az őket magyarul megszólaltató színészek nevei.

Külsőre nem hasonlítanak

A rendmániás Monicát Kiss Erika szinkronizálja, akinek jellegzetes hangja más népszerű sorozatokból és filmekből is ismerős lehet, ám arcát már kevesebben ismerik. A vörös hajú színésznő külsőre nem sokban hasonlít tengerentúli kolléganőjére, ennek ellenére hangja remekül passzol a barna sztárhoz.

- Kéttónusú hangom van: egy szőke és egy barna. A barna határozott, olyan jellemnek való, aki tudja, mit akar. Ez Monica. Tíz év alatt összenőttem a szereppel - mesélte a sorozat rajongói oldalán.

Szívesen forgatnának egy magyar részt

Monicával sok mindenben hasonlítunk, kivéve a rendmániát. Szívesen találkoznék Courteney-vel. A stúdióban többnyire Vitai Andrissal, filmbeli férjemmel dolgozom együtt. A többiekkel régi nagy álmunk, hogy mi, a magyar hangok forgathassunk egy Jóbarátok-részt - folytatta.

A legismertebb női szinkronhangok

Nézegess képeket!

Elolvasom

1986-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán, még a diploma évében a Népszínházhoz szerződött - ahol prózai és zenés darabokban egyaránt szerepet kapott -, de a Budapesti Kamaraszínház színpadán is játszik.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Az 1962-es születésű színésznő számára a film világ sem idegen, láthattuk  az 1988-as A tanító és a három évvel későbbi Cinkekirály című filmben.

Ezt is szeretjük