Allergizál, kiszárítja a bőrt, mégis minden nap használod

Mi az?

Egy habképző hatású anyag, mely megtalálható az legtöbb kozmetikumban.

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Sajnos manapság már nagyon körültekintőnek kell lenni ahhoz, hogy az egyébként bőrápolásra és tisztításra szánt termékek ne okozzanak kárt.

Mi az a sodium lauryl sulfate?

Egy olyan anyag, mely számos termékhez alapul szolgál, melyeket nap mint nap használunk. Egy összetevő, amelyre a patikák a következőképpen figyelmeztetnek: belégzése és lenyelése káros az egészségre.

A kozmetikai cégek mégis előszeretettel alkalmazzák, és ezáltal aktív fogyasztói vagyunk. A sodium lauryl sulfate - SLS - felületaktív anyag, habképző és erős tisztító, amely kiszáríthatja és allergizálhatja a bőrt.

Miért káros az SLS?

Az állatokon végzett klinikai vizsgálatok során kiderült, hogy miután a vegyületet a bőrre kenték, szinte minden alkalommal irritációt, pirosodást és allergiás tüneteket váltott ki. Az első eredményeket komolyabb kutatás követte, mivel az SLS-t tartalmazó termékek egy része pont azzal a céllal készült, hogy megszüntesse, vagy enyhítse a bőrirritációt.

Számos kutató szerint a sodium lauryl sulfate lerakódik az emberi szervek szöveteiben, például a szívben, a májban vagy az agyban, ezáltal károsítva azokat. E vegyület korrozív természeténél fogva kiszárítja a bőrt, és az azt védő lipideket pusztítja, így gyengíti a szervezet természetes nedvességet szabályozó mechanizmusait.

Az agresszív anyag gyerekeknél megakadályozhatja a szem normális fejlődését, a felnőtteknél növeli a szürkehályog kialakulásának kockázatát. Hátráltatja a sebgyógyulást, illetve a fogínyre is káros hatással van. Ez utóbbi azért is érdekes, mert szinte minden fogkrémben benne van.

A kutatók szerint extrém esetekben, ha a sodium lauryl sulfate más káros vegyületekkel találkozik, akár rákkeltő is lehet.

Több ezer forintot is megspórolhatsz - 7 kozmetikum, ami kész pénzkidobás

Nézegess képeket!

Elolvasom

Mely termékekben találkozhatsz az SLS-sel?

A már fent említet, autómosószerekben, zsíroldókban, tisztítószerekben. Szinte minden samponban, fogkrémben, tusfürdőben, szappanban, hajszőkítőkben, illetve sok mosószerben is előfordul.

Mit tehetsz, hogy megvédd magad?

Vásárolj tudatosan! Fontos, hogy mielőtt megveszed a terméket, tudd, hogy mit tartalmaz, illetve, hogy használatával mit okozol a szervezetednek, olvasd el az összetevők listáját. Ebben sokat segíthetnek a zöld oldalak vagy blogok, mint például a Tudatos Lét. Ezeken az oldalakon találhatsz olyan szereket, illetve módszereket, amelyek hatékonyak, de nem károsak az egészségedre, és nincs bennük SLS.

Ha mégis használsz olyan készítményt, amely tartalmaz SLS-t, akkor ügyelj, hogy a szádba, illetve a szemedbe ne kerüljön. Ha ez megtörténik, öblítsd ki bő vízzel, és ha a következő 24 órában nem múlik el az irritáció, fordulj orvoshoz.

Ezt is szeretjük