3 hétköznapi dolog, ami ráncokat okoz

És nem is gondolnád

Néhány hétköznapi tényező anélkül károsítja és roncsolja a bőrödet, hogy tudnál róla.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A környezetedben és az étrendedben olyan szereplők is feltűnhetnek, amelyek tudtodon kívül roncsolják a bőröd szerkezetét, és ráncokat rajzolnak az arcodra.

Eláruljuk, melyek ezek, hogy kiiktatásukkal sokáig meg tudd őrizni fiatalságodat!

A fehér cukor

A cukorfogyasztás káros hatásairól bőven lehetne mesélni, hiszen a hízásban, a fogak állapotában és többek között a narancsbőr kialakulásában is szerepe van, ugyanakkor a bőr petyhüdtségéért és a ráncok megjelenéséért is felelősek az édes, fehér kristályok. A bőr simaságát és rugalmasságát biztosító fehérjék - elsősorban a kollagén - részecskéi összekapcsolódnak a glükózzal, így a kollagénrostok szerkezete megváltozik, rugalmasságukat elveszítik, ami a bőr megereszkedéséhez vezet. Ezt nevezik a szaknyelvben glikációnak, ami azért is veszélyes, mert ha a rostok kimerevednek, és úgy maradnak, hamar ráncokat okoznak.

Ezért a legjobb, ha a fehér cukrot kiiktatod az étrendedből - ezzel nemcsak a bőrödnek, de az egész szervezetednek nagy szívességet teszel. Használj helyette édesítésre mézet vagy nyírfacukrot, bár utóbbi íze nem annyira erős, mint a fehér cukoré, ezért többet kell használni belőle. Ugyanakkor, ha áttérsz a nyírfacukorra, légy óvatos, mert hirtelen váltás esetén hasmenést okozhat.

8 gyors ránctalanító a konyhából

Nézegess képeket!

Elolvasom

Hősugárzó

Hideg időben szinte elkerülhetetlen, hogy a fűtés ne a maximumon működjön, de sokszor még ez sem elég, ilyenkor előkerülnek a hősugárzó szerkezetek. Bár biztosan jólesik, amikor a ventilátor bekapcsol, és meleg levegővel ölel körbe, mégis jobb, ha tartózkodsz a készülék használatától, ugyanis rengeteg nedvességet és zsírt von el a bőrtől, és kiszárítja azt. Ráadásul a forró hőhatásnak hála a kollagénrostok is veszítenek feszességükből, amitől a bőr petyhüdtté válik, és megereszkedik.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Hogy ezt elkerüld, a legjobb, ha a hősugárzó mellett párásító készüléket is használsz, hogy a levegő ne legyen annyira száraz. Ahogyan azzal is magadnak teszel szívességet, ha egyáltalán nem folyamodsz az eszközhöz, mert nemcsak az arcodat, de például a kézfejedet is nagyon csúnyán ráncosíthatja.

Káros anyagok a kozmetikumokban

Nemcsak a hétköznapi környezeti tényezők befolyásolhatják bőröd milyenségét, hanem a kozmetikumok is.

Légkondicionáló

A hősugárzó ellentéte a légkondicionáló, ami szintén a bőr kötőszöveteinek gyengülését okozhatja, nem beszélve arról, hogy súlyos egészségügyi panaszokhoz is vezethet. Nagy melegben jólesik, ha a hideget fújó gépezet kissé lehűti a légteret és a bőrt, ám hosszú távon roncsolja a bőr szerkezetét, ugyanis elvonja a zsírt a kötőszövetekből, ráadásul elegendő oxigénhez sem juttatja őket. Akárcsak a téli időjárás során, ilyenkor is megvastagszik a bőr, szürkébbé és élettelenebbé válik, fakó lesz, és a ráncok is sokkal inkább kirajzolódnak rajta.

Ezzel úgy tudsz a legjobban leszámolni, ha egy alapos radírozás után tápláló, zsíros krémmel kened be az arcod, hogy az elhalt hámsejtektől eltömített pórusok újra tápanyaghoz juthassanak. Persze ez csak ideig-óráig tartó megoldás, a legjobb, ha be sem kapcsolod a légkondicionálót, vagy ha nem te döntesz róla - például irodai körülmények között -, akkor próbálj meg a lehető legtávolabb ülni tőle, és minél gyakrabban kimenni a friss levegőre. Ilyen esetben a heti kétszeri radírozás elengedhetetlen.

Ezt is szeretjük