A 3 legdurvább összetevő a krémekben, amit a bőrgyógyászok nem kennének magukra

Nézd meg, mely összetevőkkel kell különösen óvatosnak lenned!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Mielőtt megvásárolsz egy kozmetikumot, mindig figyelmesen olvasd el az összetevők listáját, mert lehet, hogy az adott termék valóban megszünteti a problémát, ami miatt veszed, viszont csinál helyette három sokkal komolyabbat.

Íme, három olyan anyag, amely sok kencében megtalálható, a szakértők - a kutatók és az orvosok - azonban óva intenek az ezeket tartalmazó termékek használatától.

Benzofenon-3

Nyakunkon a napos idő, vele együtt pedig a fényvédők szezonja is. Ezen készítmények célja a bőr védelme nemcsak a leégéstől, de a káros sugaraktól is. Ám sok fényvédő, annak ellenére, hogy csökkenti a nap okozta károk mértékét, veszélyes anyagokat tartalmaz.

Az egyik ilyen a benzofenon-3 elnevezésű összetevő, amely egy kémiai fényvédő, és a csomagolásokon Benzophenone-3-ként, BP-3-ként vagy Oxybenzone-ként is előfordulhat. A BP-3 védelmet nyújt az UVB- és a rövid UVA-sugarak ellen, de sajnos hosszú távon többet árthat, mint használ.

Mivel a bőr jelentős mértékben beszívja, így különösen aggasztó, hogy a kutatások szerint felszabadítja a szabadgyököket, erős allergén, hormonbontó, sőt, rákkeltő hatású is lehet. Ha biztos akarsz lenni benne, hogy nem BP-3-tartalmú fényvédőt használsz, készítsd el a kencét házilag!

Triklozán

A triklozán általában a lábápoló kozmetikumokban, a szappanokban, az izzadásgátlókban és a fogkrémekben van jelen, mivel fertőtlenítő, valamint gomba- és baktériumölő hatással rendelkezik. E tulajdonságai mellett használatának árnyoldalai is vannak: veszélyeit már több kutatás is kimutatta, ráadásul az eredmények miatt Kanadában betiltották, Európában pedig sok helyen korlátozták a triklozántartalmú cikkek forgalmazását.

Csodás hatású, fiatalító arcpakolások

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ez az anyag ugyanis amellett, hogy allergiás reakciókat válthat ki, felborítja a hormonháztartást, megváltoztatja a normál baktériumflórát a bőrön, a szájban és a belekben, valamint károsítja az izmok működését.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Parabének

A kozmetikumok legelterjedtebb tartósítószerei közé tartoznak a parabének, amelyek a különböző sminktermékekben, izzadásgátlókban, bőrápoló krémekben, hajápolókban és tisztálkodószerekben is felbukkanhatnak. Nemcsak allergén hatásuk miatt veszélyesek, de károsítják a hormonrendszert, ráadásul még a mellrák kialakulásában is szerepük lehet. A parabénekről erre a linkre kattintva olvashatsz bővebben.

Ezt is szeretjük