Hogyan öltözz, hogy karcsúbbnak tűnj?

5 pofonegyszerű szabály

Öltözéked abban is segíthet, hogy elfogadd önmagad, és meglásd szexi énedet. Karcsúsító trükköket!

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Néhány plusz kiló is elegendő ahhoz, hogy egy nő önértékelését porrá zúzza, és ilyenkor gyakran megesik, hogy a ruhákra már csupán úgy tekint, mint menedékre, melyben jól elrejtőzhet. Pedig a helyes öltözködés sokat segíthet abban, hogy újra megtanuld felfedezni az alakod értékeit és szépségeit.

A szexi szó jelentése ugyanis nem egyenlő a vékonnyal, mert ez a jelző nem a centiméterek, de nem is a kilók mércéjével válogat, hanem bárkire ráragad, akiből sugárzik a nőiesség, a magabiztosság, ami azt hirdeti, hogy az illető jól érzi magát a bőrében.

Ehhez azonban fontos, hogy elfogadd magad, ami nem ugyanaz, mint a beletörődés, vagyis rajtad áll, mit teszel meg azért a külsőért, amit látni szeretnél a tükörben. Az elfogadás egyik alapfeltétele pedig, hogy tisztában kell lenned az alkati adottságaiddal, azzal is, amin szívesen változtatnál, de leginkább azzal, amire büszke vagy. Nincs más dolgod, mint rejtegetés helyett hangsúlyozni az erősségeidet, illetve elvonni a figyelmet arról, amivel problémád van. Ha sikerül elsajátítanod a karcsúsítás legalapvetőbb szabályait, meglátod majd, mennyi önbizalmat adhat egy jól eltalált szerelés!

Fordítsd előnyödre a színeket és a mintákat!

A sötét színek slankító hatását már mindenki jól ismeri, de a gyakorlatban sokan félreértésekkel alkalmazzák.

Senki sincs arra ítélve, hogy tetőtől talpig feketében járjon, vagy örökké csak a legkomorabb árnyalatokat vonultassa fel magán. Bár kétségtelen, hogy a monokróm, vagyis az egyszínű öltözék szembetűnő módon képes megnyújtani az alakot, ezen kívül még sok más trükköt is felhasználhatsz.

A sötétebb színeket mindig oda tereld a ruházatodon, ahol épp karcsúsítani szeretnél. Világos színeket viselhetsz úgy is, ha nem egyeznek meg teljesen, de a színskálán egymáshoz közeli tartományba esnek, tehát nincs éles kontraszt közöttük.

Eltérő színek találkozása

Amennyiben az élénk színeket és mintákat kiemelésre használod - széles csípő esetén például arra, hogy a felsőtestedre kerüljön a hangsúly -, ügyelj arra, hogy a sötét-világos árnyalat egy olyan ponton találkozzon egymással, ahol ez a vízszintes vonal nem vágja ketté az alakod, azaz nem tömörít még jobban.

Ha a derekad a legvékonyabb, akkor az eltérő tónusú színeknek ott kell összeérniük. Az sem baj, ha a világosabb felsőd a csípővonaladig ér, még mindig megtörheted a szélesítő hatást egy csípőig takaró sötétebb blézerrel vagy kardigánnal, melyet kigombolva viselj, így függőleges vonalat képez, ami jótékony hatású. A mintákat sem kell megtagadnod magadtól, de inkább nagyléptékűt válassz karcsúsításhoz, mert az apró mintás darabokkal az ellenkezőjét érheted el.

Válaszd ki a számodra megfelelő szabásvonalakat!

Először is a legfontosabb, hogy mindig a méreted szerint öltözködj. Soha ne viselj olyan ruhát, ami szűk, kényelmetlen, itt-ott bevág, mert mindent felfed, amit nem szeretnél. A nálad nagyobb holmik sem alkalmasak arra, hogy megmutasd a csinos oldalad. Ezek inkább elfednek, tömbösítenek, így az értékeidet is rejtegetik. A megfelelő szabásvonal egyszerre hangsúlyoz és terel, vagyis a szépre vonzza a tekintetet, a zavaró részleteket pedig elkendőzi.

Felsőkből olyat válassz, ami követi a tested vonalát, de nem tapad rád teljes egészében. A zárt nyakú megoldásokat felejtsd el, mert azok rövidítik a nyakadat, és előnytelenek számodra. Legyen mélyebb a dekoltázsod, de nem hivalkodó. A mell alatti szabás ravasz megoldás, mely a felső részre tereli a figyelmet. Az alsó, bővülő rész ügyes takarást biztosít, valamint a függőleges redők hosszítják az alakod.

A szimpla A-vonal is hasonló elven működik, amit nadrágok esetén is magabiztosan használhatsz. A V-alakba rendeződő vonalak, valamint az aszimmetrikus megoldások is mindig elvesznek a szélességből az adott helyen. Egy félvállas felső például keskenyíti a vállakat.

Apró trükkök bevetése a megfelelő helyen

Nem árt azt is megjegyezned, hogy mit hol és hogyan kell hasznosítanod. A V-kivágás arra jó, hogy nyújtsa a felsőtested, amit egy hosszú nyaklánccal is megtehetsz. Ujjatlanok esetében a szétágazó vállpántok mindig keskenyítenek, a nyak felé összefutó megoldások pedig a vállakat hangsúlyozzák, vagyis optikailag szélesítenek. Ez akkor jöhet jól, ha körte alakkal rendelkezel, és a vállaid keskenyebbek a csípődnél.



A térdig érő, A-vonalú szoknya vékonyabbnak tünteti fel a lábaidat, ugyanígy a térdig érő halásznadrág is. A lábszáradnál viszont soha ne végződjön a hosszuk, mert az vastagabb bokát és rövidebb lábakat eredményez. Ha a derekadat szeretnéd hangsúlyozni, nem csak övvel teheted meg: az ideális homokóra testalkatot úgy is elérheted, hogy megtoldod a vállaidat egy válltöméssel vagy egy karakteres vállvarrással, alulra pedig bővülő fazont is választhatsz, esetleg olyat, mely követi a tested vonalát.

Ahol kiemelni szeretnél, ott bátrabban bánhatsz a mintákkal, színekkel és a fényes anyagokkal, ahol viszont slankítanál, ott az egyszerűségre törekedj. Azon a helyen ne legyen zseb, fodor, élénk minta vagy csillogó díszítés.

Kerüld a vízszintes vonalakat!

Vízszintes vonalakat nem csak a keresztcsíkos minták képezhetnek, hanem bizonyos szabások is.

Csak azt kell szem előtt tartanod, hogy ezek mindig a legkeskenyebb részre essenek, vagy oda, ahol valamire figyelmet akarsz irányítani. A mell alatti szabás például azért előnyös, mert a dekoltázsra tereli a tekintetet, kiemeli a mellek kerekségét, tartást biztosít számukra. Ugyanakkor ott vágja el az alakot, ahol nem szélesít. Ha ugyanez a vonal a csípőd legkerekebb részére esik, már okozhat némi kellemetlen optikai hatást.

A függőleges vonalak ellenben mindig hosszítanak és karcsúsítanak. Ezt elérheted egyenes vonalú fazonnal, élére vasalt nadrággal, rakott szoknyával, merőleges redőkkel, illetve egy kigombolt zakóval, melynek a két széle bizonyos részleteket elfed, és csak egy keskeny sávot enged láttatni a felsőtestedből.

Keskenyítsd a derekadat rétegekkel!

Ha leginkább a törzseden csoportosulnak a plusz kilócskák, érdemesebb bővebb, hosszított fazonú felsőket viselned, alul viszont kompenzálhatod szűk szabással.

A bőség megtörésére segítségül hívhatsz egy rövidebb réteget, ami lehet egy mell alá érő mellény, esetleg boleró vagy derékvonalig futó dzseki, blézer, illetve kardigán. Fontos, hogy felsőket soha ne vegyél fel A-vonalú vagy trapéznadrágokkal, mert együttesen összenyomják a sziluetted.

OLVASD EL EZT IS!

fekete tusarku
  • öltözködés
  • testalkat

Rövid a lábad?

Ezt is szeretjük