Biztos, hogy jó arckrémet használsz?

4 jel, hogy nem megfelelő

Az arckrém a legjobb fegyver lehet az öregedés ellen, de nem mindegy, milyet választasz.

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A rendszeres tisztítás és hidratálás már húsz éves kortól ajánlott. A napi kétszer öt perc, amit az arcápolásra fordítasz, megtérül a későbbiekben. Minden életkorban megvan a megfelelő készítmény, ami ápolja, feszesíti vagy éppen ránctalanítja a bőrt.

Minden hirdetésben azt olvashatod, hogy az adott termék a legjobb, leghatékonyabb, nem irritálja a bőrt, és egyáltalán, az örök fiatalság esszenciáját rejtették a tégelybe.

Bár sokan azt mondják, hogy nem hatnak rájuk a reklámok, ez a mai fogyasztóközpontú társadalomban szinte lehetetlen, így biztos, hogy mindenki tett már olyat a kosárba, amit később megbánt.

Az arcbőrödre különösen érdemes odafigyelni, illetve körültekintően kiválasztani a krémet, hiszen nap mint nap használod majd. Bár jó ötlet mintát venni az üzletben, az egy-két alkalomra elegendő csomag elhasználása során sajnos nemigen jönnek ki a hibák.

Ettől függetlenül érdemes tesztelni, mert elképzelhető, hogy olyannyira nem kompatibilis a bőrrel a krém, hogy öt perc után kiderül. Ha a hosszabb használat után találkozol az alábbi problémákkal, akkor érdemes elgondolkozni a váltáson.

Száraz bőr

Ha bőröd egyre szárazabbá válik, és te csak kened, kened, de nem javul, sőt, esetleg romlik a helyzet, akkor nem biztos, hogy a téli időjárás vagy a szoba száraz levegője okolható érte. Sajnos rengeteg arckrémbe használnak még mindig kőolajszármazékokat, melyek nem táplálják a bőrt, viszont tönkreteszik a lipidréteget és a bőr saját visszazsírozó képességét. Olyan réteget képeznek, mely akadályozza a bőrlégzést.

A címkét éppen ezért érdemes elolvasni a vásárlás előtt, illetve tájékozódni, hogy mi is az, aminek nem kellene a krémben lennie. A következő ásványiolaj-maradványoknak biztosan nem: Mineral Oil, Petrolatum, Paraffinum-Liquidum, Cera Microcristallina, Microcrystalline wax, Ozokerit, Ceresin.

Piros foltok, pöttyök

Rengeteg krémbe tesznek vitaminokat, és sok a kifejezetten hámlasztó hatású készítmény is, melyben glikolsav vagy gyümölcssav található. Ezek használatakor az érzékeny bőrön piros pörsenések, apró, viszkető foltok jelenhetnek meg. Az is elképzelhető, hogy csak hónapokkal azután tapasztalod ezeket, hogy a krémet használni kezdted. Amennyiben hamar megjelennek a piros foltok, várj egy picit, hisz elképzelhető, hogy átmeneti a probléma, és csak intenzívebben hámlik a bőröd. Ha azonban nem múlik el, vagy a későbbiekben jelentkezik, hagyd abba a krém használatát.

Allergiás reakciót jelezhetnek a pörsenések, akár színezőanyagra, akár parfümre. Az utóbbi a természetes készítményekhez használt illóolajokra is vonatozik, ezek is lehetnek allergének.

Kényelmetlen érzés

A jó krém hamar beszívódik a bőrbe, és egész napra kényelmes érzést biztosít. Ellenben, ha még a felkenés után fél órával is zsíros, vagy összecsomósodik a bőrön, az nem éppen kellemes.

Míg az éjszakai krémeknél megbocsátható, ha lassan szívódnak be - bár senki nem szereti összeolajozni a párnáját -, addig a csomósodó krém azt jelzi, hogy az összetevők nem keverednek egymással, és a bőr sem hajlandó felvenni őket. Ez különösen a feszesítő krémeknél fordulhat elő, bár némelyik ilyen arcápolónál ez szándékos, és a bőrt tulajdonképpen egy vékony filmréteg tartja feszesen.

Ha bármilyen okból nem jó érzés viselni az adott krémet - nem tetszik az illata, lassan szívódik be, vagy éppen nem tartja nedvesen sokáig a bőrt, akkor mondj le róla. Ezek az érzetek nem véletlenül alakulnak ki.

Ha nem segít a problémán

Bár minden márka terméksorában megtalálható az általános krém, az a jellemző, hogy speciális arcápolót vásárolunk: ráncok ellen, zsíros bőrre, energetizálót, feszesítőt. Bár egy krém sem tud csodát tenni, annyi elvárható, hogy javítson az adott bőrállapoton. Ha három-négy hetes használat után - ránctalanítóknál ez lehet két hónap is akár - nem tapasztalsz javulást abban, amiért a krémet tulajdonképpen megvásároltad, akkor rossz lóra tettél.

Érdemes megbízható, de nem túl drága készítményt venni, ugyanis már rengeteg független vásárlói teszt bebizonyította, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a több tízezer forintos luxusmárka krémje hatékonyabb no name társánál. Sőt, arra is akadt példa, hogy több hatóanyag volt a nem egészen 1500 forintos krémben, mint tízszer drágább kollégájában. Ez persze nem azt jelenti, hogy a drága márka ápolója nem jó, de előfordulhat, hogy sajnos nem hat.

OLVASD EL EZT IS!

zsiros bor
  • bőrápolás
  • arcápolás

Zsíros, tág pórusok?

Ezt is szeretjük