A leghatékonyabb őszi öregedésgátló: kevesebb ránc, puha bőr

Egy ősi praktikával egész télre búcsút inthetsz a száraz, feszülő bőrnek, és a ráncok is halványulnak.

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Az valódi ősz és a hideg idő beköszöntével még azoknak a bőre is megviselt lehet, akiknek általában nincs problémája, azokról nem is beszélve, akik folyamatosan vízhiánnyal és bőrszárazsággal küzdenek.

A hidratálás ilyenkor nem mindig segít, a bőrnek inkább olajra van szüksége. Arról nem is beszélve, hogy a túl vizes krémek - a bőrben lehűlve - a hajszálerek elpattanását okozhatják.

Ősi szépítő

A növényi olajokat évezredek óta használják testápolásra, az előkelő hölgyek Rómában és Egyiptomban naponta masszíroztatták magukat a fürdőzés után. A vissza a természethez jelszó kiadása után ismét felfedeződtek a növényi és illóolajok, melyeket nemcsak a szépségápolásban, hanem az egészséged megőrzésének érdekében is bevethetsz.

Az aromaterápia bőrproblémák elleni alkalmazása kiválóan megmutatja, hogyan is működnek az olajak. Ahogy a vörös foltok egyre halványulnak, a sebek gyógyulnak, a gyulladás csökken, illetve a bőr reagál az illóolajok feszesítő hatására, úgy válik egyre nyilvánvalóbbá az eredmény: tiszta, egyenletes, puha tapintású bőrfelszín.

Bőrápolás

Az illóolajok az elhalt sejtek eltávolításával és az új réteg képződésének gyorsításával megfiatalítják a felső bőrréteget. Javítják a lokális keringést és az izmok tónusát, hozzájárulnak a fölösleges anyagok távozásához, csökkentik a gyulladást, fertőtlenítenek, valamint minimalizálják a hegesedést.

Képek! Minden idők legjobb öregedésgátlói

Nézegess képeket!

Elolvasom

Hordozóolajok

Az illóolajokat a probléma jellegétől függően megfelelő típusú hordozótermékben kell feloldani: növényi olajban, hígabb vagy töményebb báziskrémben. A növényi olajok sokoldalú bőrtáplálók, ősszel pedig különösen jót tesznek a bőrnek.

Az édesmandula-olajat a rómaiak a bőrápoló termékekben hasznosították. Eredetileg a Közel-Keletről származik, manapság azonban a mediterrán vidéken mindenhol termesztik. Az évszázadok óta bőrtáplálásra használt édesmandula-olajat manapság is nagyra értékeli a kozmetikai ipar a különféle krémekben, bőrápoló tejekben. Ezenkívül az aromaterápia egyik legkedveltebb hordozóolaja. Az édesmandula-olaj telített zsírsavai fontos szerepet játszanak az egészséges bőr, a jó keringés megőrzésében, vagy például a hajnövekedésben.

A jojoba eltér a többi hordozóolajtól abban, hogy inkább folyékony viasz, és nem növényi olaj. Kiváló arcápoló, hiszen összetételében hasonlít a bőr saját természetes zsírjaira. Jól eltartható, és minden bőrtípus kiváló ápolószere. Segít megőrizni az egészséges, rugalmas bőrt.

Hogyan alkalmazd?

A legjobb, ha az illóolajokat masszázzsal viszed fel az arcbőrre. Válassz egy bázisolajat, és cseppents egy tenyérnyibe öt cseppet valamelyikből. Hideg időben a legjobb szolgálatot a rózsaolaj teszi, a leghatékonyabb öregedésgátló viszont a muskotályzsálya. Keverheted is őket, de öt cseppnél többet ne használj belőlük.

Tisztítsd meg alaposan az arcodat, majd felfelé tartó mozdulatokkal masszírozd a bőrbe a meglangyosított illóolajos bázist. Akár fürdés közben is megteheted, a meleg hatására ugyanis megnyílnak a pórusok, de a végén ne öblítsd le. Az olajos masszázs után nem szükséges krémezni. Ha hetente elvégzed ezt a kis rituálét, akkor idén nem hallasz majd a húzódó, száraz bőrről.

Cikkünk a Scolar Kiadó Aromaterápia című könyvének segítségével készült.

Ezt is szeretjük