Ezrekkel csökkentheted a havi fűtésszámlát

Így működik a hőtükörfólia

A hasznos és olcsó eszköz beszerzése az egyik legjobb mód a spórolásra.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A fűtésszámla télen a lakás rezsiköltségeinek tetemes hányadát, akár harmadát is kiteheti, ezért érdemes ott spórolni, ahol csak lehet.

Amellett azonban, hogy a meleget nem igénylő helyiségekben alacsonyabb hőfokra állítod a radiátor termosztátját, vagy épp alaposan felöltözöl, éjszakára pedig lejjebb veszed a fűtést, néhány egyszerű és olcsó eszköz beszerzése is sokat segíthet. Ezek közé tartozik a hőtükörfólia vagy köznapibb nevén radiátorfólia is.

Mire jó a hőtükörfólia?

A hőtükörfólia egy radiátor mögé szerelhető, általában méretre vágható és méterre kapható alumíniumfólia-lap, mely visszaveri a radiátor hősugárzását, melyet utóbbi minden irányba kifejt, vagyis jelentős mennyiségű hőt ad le a falnak, melyen keresztül az kárba veszik, különösen, ha a ház szigetelése nem épp megfelelő.

A hőtükörfólia valamilyen mértékben szigetel is, emellett visszaveri a hőt, nem engedi, hogy a falak magukba szívják azt, így a helyiséget a radiátor jobban melegíti majd.

A Műszaki portál nevű weboldal szerint például általánosan a fűtési energia 5-6%-át lehet megtakarítani az eszköz használatával, így érdemes minden radiátor mögé feltenni a méterenként pár száz forintért kapható anyagból.

Így tedd fel a falra!

A hőtükörfólia felragasztását szakemberre is bízhatod, ugyanis a legegyszerűbb úgy elhelyezni a falon, ha előtte leszerelték a fűtőtestet - a falat sem árt letisztítani előtte.

10 dolog, amivel ezreket spórolhatsz meg a háztartásban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Azonban saját magad is megoldhatod a problémát egy kis kézügyességgel, ha van türelmed ahhoz, hogy leszerelés nélkül manőverezd a hővisszaverő réteget a fűtőtest mögé.

A barkácsáruházakban kapható fóliát egyben is felragaszthatod, ha azonban másként nem megy, vágd darabokra, és azokat illeszd majd egymás mellé. Elsőként méretre kell vágnod a fóliát, a legjobb, ha mindenhol egy-egy centivel nagyobb, mint maga a radiátor.

Így spórolj a fűtésen!

Ha szeretnéd meghallgatni egy szakértői tippjeit arról, hogyan spórolhatsz a fűtésszámlán, nézd meg a videót!

Léteznek öntapadós változatok is, ha azonban nem ilyet vettél, a bakrácsáruházban szerezz be hozzá való ragasztót is, ugyanakkor például kétoldalú ragasztócsíkkal is felteheted a falra. Ha ragasztót használsz, kend fel egyenletesen a fólia hátoldalára, majd várj egy-két percet. Amikor már nem fénylik, ragaszd fel a falra óvatosan, mert gyorsan megköt, majd simítsd el a felületet.

Ezt is szeretjük