Kövér, virágzó muskátli ősz végéig! 4 dolog, amit ha megteszel még most, álomszép lesz

Sokáig csodaszép marad a muskátlid, ha ezekre odafigyelsz.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Dél-Afrikából származó, Közép-Európában pedig a 18. században megjelent muskátli - Pelargonium - egyszerű gondozásának, változatosságának, gazdag színvilágának és dekoratív mivoltának köszönhetően ma az egyik legkedveltebb virágnak számít hazánkban, ahol elsősorban a kerti, illetve a futómuskátli díszíti nyáron, illetve az őszi fagyok beálltáig az erkélyeket, balkonokat, teraszokat és kerteket.

Arról, hogy miként érdemes gondozni a muskátlit ahhoz, hogy az odafigyelést gazdagon virágozva egészen késő őszig meghálálja, Szecsődy Gábort, az Aqua&Terra okleveles kertészmérnökét kérdeztük meg.

Erre figyelj, ha most ülteted el!

Ha szeretnéd, hogy muskátli díszítse otthonodat ősz végéig, még elültetned sem késő: a kerti muskátlinak szánj napfényes helyet, a futómuskátlit pedig érje a nap egy részében fény, másik részében árnyék, mindkét esetben figyelj azonban arra, hogy egy körülbelül 100 centiméteres ládába csak három, legfeljebb négy növényt ültess, maga a láda pedig olyan típusú legyen, hogy a víz alul is el tudjon szivárogni belőle, ha ugyanis pang, az rothadáshoz vezethet.

Távolítsd el az elnyílt virágokat!

A nyár folyamán a muskátli folyamatosan hozza a virágait, a szakember szerint azonban fontos tudni, hogy az elnyílt virágokat mindig el kell távolítani, hogy a növény ne a terméshozásra és a magérlelésre fordítsa az energiáját.

Az elszáradt, sárga levelek emellett betegség forrásai is lehetnek, ezért rendszeresen ellenőrizd a virágokat, illetve távolítsd el az elnyílt részeket.

Máshogy kell öntözni nyáron és ősszel

A muskátlit rendszeresen öntözni kell, főként a nyári kánikulában: ezt érdemes inkább a reggeli vagy az esti órákban megtenni, a felmelegedett növényt ugyanis sokkhatásként érheti a hideg víz.

Vízhajtó, emésztésserkentő, gyulladáscsökkentő: 8 hasznos fűszernövény az ablakodba

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ha az idő hűvösebbre fordul, csökkenteni kell az öntözés gyakoriságát és a kijuttatott víz mennyiségét is. Nyáron naponta, ősszel két-háromnaponta is elég öntözni a növényt, ha azonban megteheted, tartsd olyan helyen, ahol éri a csapadék, természetesen annak figyelembevétele mellett, hogy a nyári jégeső károsíthatja.

Ilyen tápoldatra van szükség

Fontos megemlíteni továbbá, hogy a muskátli folyamatos virágzásához tápanyag szükséges, amelynek biztosításához ajánlható a gazdaboltokban kapható, kifejezetten muskátliknak szánt folyékony tápoldat, de más típusú is megfelelő lehet, ha kálium- és foszfortúlsúly jellemzi. A muskátlit világos, hűvös helyiségben később átteleltetni is lehetséges.

Ezt is szeretjük