Kiszámoltuk! 10 ezer forintot spórolhatsz havonta 3 egyszerű trükkel

Jól jönne egy kis zsebpénz? Így juthatsz hozzá a legegyszerűbben!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A mostani piaci helyzetben cseppet sem mindegy, hogy 10 ezer forint ide vagy oda, mégis elég, ha néhány apróságra nem figyelsz, és a ropogós bankók úgy csúsznak ki a kezed közül, hogy meg sem tudod mondani, hová tűntek.

Ha jól jönne egy kis plusz pénz, de fizetésemelésre nem számíthatsz, változtass néhány apró szokásodon, és garantáltan több marad a zsebedben.

Tervezz előre!

Legyen ezentúl a hétvégi program része a heti nagy bevásárlás. De ne Hűbele Balázs módjára vesd be magad az üzletek polcai közé, készíts előre tervet arra vonatkozóan, mire is lesz szükséged. Fogsz otthon enni? Csak a reggelit és a vacsorát, vagy ebédet is fogsz főzni magadnak?

Állítsd össze előre a menüdet. Ha tudod, hogy milyen ételeket fogsz készíteni, és azokhoz milyen hozzávalókra van szükséged, nem kell mindennap leszaladnod a kisboltba, így annak a valószínűsége is alacsonyabb, hogy elcsábulj valami iránt, amire valójában nincs is szükséged.

Természetesen nem kell olyan szigorú rendszer szerint élned, mint a börtönlakóknak, ha egy nehéz nap után mégis inkább császármorzsát ennél a Cézár-saláta helyett, és ezért le kell szaladnod a boltba áfonyalekvárért, még nem dől össze a világ - de, ha a korábbi felére csökkented a boltba szaladgálást, már azzal is 3-4000 forintot spórolhatsz havonta.

Ezért fogy el a fizetésed!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Használd a kártyádat!

Bár a 21. században élünk, itthon sajnos még mindig gondot okozhat, hogy nem mindenhol tudsz bankkártyával fizetni. Ahol van erre lehetőség, használd a kis plasztiklapot, az elektronikus fizetés ugyanis nem jelent plusz költséget, ellenben a készpénzfelvétellel - persze, ha spórolni akarsz, azzal a lehetőséggel is előre kell számolnod, hogy valamennyi papírpénzre is szükséged lesz a hónapban.

Még egy kis spórolás

Szeretnél még egy kis pénzt megspórolni? Ha jobban elmélyülnél a témában, nézd meg videónkat!

Gondold végig, mekkora az az összeg, amennyivel biztonságban érzed magad a hónap végéig, és vedd le egyben a kártyádról ahelyett, hogy elapróznád a pénzfelvételt. A legtöbb banknál havonta egy pénzfelvétel még ingyenes, és így azt a kellemetlen szituációt is kivédheted, hogy más bank automatájából kényszerülj felvenni a pénzedet, akár 5-600 forintos plusz költségért. Amikor elkerülhető, ne nyúlj a tárcád mélyére, használd inkább a kártyádat, így a felvett pénz a hónap végéig kitart, és nem kell külön fizetned a plusz tranzakcióért - havi szinten ezzel akár 2000 forintot is megspórolhatsz.

Készíts reggelit!

A nap legfontosabb étkezése, mégis sokszor mostohán bánunk vele, hiszen a reggeli rohanásban nem sok idő jut rá. Ahelyett, hogy munkába menet az állomáson vennél valamilyen péksüteményt, jobb, ha előre gondoskodsz a reggelidről. Egyrészt, mert korgó gyomorral és alacsony vércukorszinttel hajlamos lehetsz ésszerűtlen mennyiségű és cukortartalmú ételt vásárolni, másrészt, mert ezek az illatozó finomságok többnyire irreálisan drágák.

Egy adag friss pogácsáért 4-500 forintot is hagyhatsz a pulton, ebből az összegből pedig már egy doboz müzlit is vehettél volna, ami egész hétre finom és jóval egészségesebb reggelit biztosít - így hetente körülbelül 1600 forinttal csökkentheted a költségeidet, ami havi szinten több mint 6000 forint.

Szintén érdemes ellenállni a forró kávénak is, bármilyen vonzón lötyög is a mutatósra tervezett papírpoharakban - ezekért szintén 2-300 forintot is elkérnek, pedig otthon fillérekért elkészítheted magadnak, és akár magaddal is viheted, vagy 20 perc múlva ingyen megihatod a munkahelyeden.

Ezt is szeretjük