Címoldal   /   Femina Közösség   /   Femina Fórum   /  

Fórum: Egyetlen apró trükk, amivel dupla olyan gyors lehet a számítógéped topic

Fórum / Csevegő
2014-04-24 11:12       19.

Én ezt használom és nagyon jó:Advanced SystemCare 6

Kattints a nagyításhoz!Kattints a nagyításhoz!Kattints a nagyításhoz!
2014-02-28 16:53       18.

Örülök, amikor ilyen női oldalakon ccleaner-t ajánlanak. Legalább lesz melóm utána az elbaltázott gépek helyrerakásával nevetés

2013-11-18 21:57       17.

Szerintem te az XFCE-re gondolsz... vidám Amúgy egyetértek.

válasz a 16. kommentre (teker - 10-13)
2013-10-13 12:19       16.

A windows önmagában egy vírusmágnes. A CCleaner pedig igenis tud gyorsítani az induláson, mert egyrészt van benne automatikusan induló alkalmazásokhoz egy kezelő, amivel ki lehet szedegetni azokat, amelyek nem létfontosságúak.Másfelől a registry karbantarása is gyorsulást eredményez, nem marad tele elárvult hivatkozásokkal a rendszerleíró, amelyeket így nem kell a procinak újra és újra "elolvasnia". A vezérlőpultban van valahol egy beállítás, amellyel nem csak az automatikusan induló alkalmazásokat, hanem az automatikusan induló szolgáltatásokat is ki lehet kapcsolni (távoli asztal meg egyéb ilyen hülyeségek), szintén gyorsítva a rendszert.

De az ultimate gyorsító megoldás a Linux Live USB Creator (LiLi), amivel és egy pendrájvval a legjobb disztribúciók közül válogathatunk.

A netbookon (amiről írok) Ubuntu+Xface (majdnem a "gyári" Xubuntu) hasít, a PC-n Gentoo van. Mindkettővel meg tudok oldani bármit amit windows alól tudtam ezelőtt 6 évig, néhány fronton többet is, jobban is, néhányon pedig nyögvenyelősebben, de tökéletes rendszer nincs. Ellenben a windows a frissítések ellenére sem változik egy-egy kiadáson belül érdemben, addig a linux disztibúciók egy része folyamatosan frissül, másik része időszakosan, és mindig jobb lesz, okosabb lesz, használhatóbb lesz, ráadásul olyanra szabom, amilyen nekem a legjobb.

Sajnos az oktatásban a fizetősre taníttat valami lobbi, egyidejűleg az elavultra és az instabilra is. Aki egyszer összehozott egy belakott linux rendszert (tanul közben, szenved közben, kérdez és válaszokat kap közben) az tapasztalatom szerint nem tér vissza a középkorba vidám

2013-10-10 19:16       15.

Hm. Linuxon dolgozom már vagy 10 éve, wines környezetbe dolgozom be, amit itthon csinálok. Nem találkoztam már komolyabb problémával (azt leszámítva, hogy a retardált win a mai napig nem képes ntfs és fat kivételével más fájlrendszereket normálisan kezelni). És nem, nem magam vagyok egy szigeten.

válasz a 8. kommentre (imiimi - 10-07)
2013-10-10 19:12       14.

Ext fs-t minek defragolni?

válasz a 12. kommentre (Celtic - 10-10)
2013-10-10 14:44       13.

Én feltelepítettem a Win Optimizer 10-et és nagyon jól működik vele a gép.Először kipróbáltam a tesztverziót,aztán megvásároltam a programot,ami korlátlan idejű.

2013-10-10 11:09       12.

Hulyeseg. A gep attol lesz gyorsabb, ha erosebb procit, tobb memoriat es gyorsabb wincsit pakolsz alaja.

Persze csak ideig-oraig, mert ezt a programozok is tudjak, es nem atallanak .net meg java ala fejleszteni, a szep assembly/C helyett mindenfele elvadult programnyelveket hasznalni, amivel ugyan tizszer-szazszor gyorsabb a fejlesztes, viszont a program eroforrasigenye is 10-100x nagyobb.

(Egyebkent a defrag, meg a wincsi 10% szabad kapacitas min. jo otlet. Sajnos, Linuxra semmilyen filerendszert nem ismerek, ami tudna defragot, es 90%  foglaltsag folott mar erosen lassul a wincsi. ext4-be is csak igerik. W7 meg schedulerbol futtat defragot mindennap.... Szoval erdemes egy top/Process explorer segitsegevel nezni, mi a szuk keresztmetszet: nalam pl. az io wait. Azt hinne az ember, hoyg a proci azert dolgozik 80-100%-on, mert muveletet vegez - hat nem, azert, mert folyton a wincsire var....)

2013-10-08 09:08       11.

Astron-teljesen igazad van. De az a probléma, hogy már azoktól az emberektől sem lehet ezeket használatát, tudását elvárni akik iskolában számítógépes oktatást kaptak x évig.Most hogy ebben ki a ludas az egy más kérdés.Láttam pár számítógépet amin évek óta nem futtattak egy töredezettség vizsgálatot és volt rajt 5% szabad hely a C-n. És baromira csodálkozott miért is lassú.Azt hogy egy rendszervisszaállítást csináljon az már egy nonplusz ultra sokaknak. Pedig nagyon könnyű .Tudod, egyszerűbb a rendszert szídni mint tenni azért , hogy jól működjön.

válasz a 9. kommentre (astron - 10-08)
2013-10-08 05:00       10.

AVG PC Tuneup Ki próbáltam. Le is szedtem. Toolbart telepített fel. Még lassabb lett. Iobitot szoktam használni. Jó alaposan ki tisztitja a gépem.

2013-10-08 01:05       9.

A CCleanertől nem lesz gyorsabb a gép.Töröl haszontalan fájlt,de csodát nem szabad várni tőle.

megmondom mi az ami gyorsítja a gépet:

1.teljes vírusirtás több programmal Avira,malwarebyte anti virus, super anti spy, hitman pro,spybot and search destroy

2.start menü-futtatás-msconfig automatikus indítás fülön kivenni a pipát amellelől amit nem akarunk hogy a gép inditásakor elinduljon...

3.elég hely azon a meghajtón amin a windows van(általában a c).6-8 gigabyte minimum legyen.

4.itt a windows performace tools részt elolvasni végrehajtani

[Hogyan] Gyorsítsuk fel a Windows indulását - DirtyWindows

A Windows felhasználók örökös problémája, a lassú indulás. De mit tehetünk? Háát, elég sokat… A Windows lassú indulását viszonylag sok tényező befolyásolja

5.vezérlőpult-programok hozzáadása-itt minden olyat eltávolítani aminek a nevében toolbar van.

2013-10-07 21:02       8.

évek óta használom a CCleaner-t.Tényleg jó. Ha magadban vagy egy szigeten akkor tényleg jó a Linux. De ha dolgozni kell és Windows-os környezetbe dolgozol és hasonlóba küldesz akkor nem jó.

2013-10-07 20:44       7.

A lemeztakarítgatást és hasonló jóságokat el lehet kerülni az ideiglenes fájlok külön könyvtárban tartásával és naplózó fájlrendszerrel. Bár én az egészet egyetlen trükkel elintéztem - váltottam Linuxra. Ajánlom mindenkinek.

2013-10-07 18:09       6.

Kedves Juvefan!

Melyik programnál akadt probléma?

Üdvözlettel:

Marton Adrienn

válasz a 2. kommentre (juvefan - 10-07)
2013-10-07 16:38       5.

Az első nálam is tökéletesen működik évek óta, igaz, nem én tettem fel a gépemre, de nagyon hasznos kis program.

2013-10-07 14:41       4.

nekem nem volt gondom egyikkel sem!

2013-10-07 13:02       3.

gondolhattad volna, ha valamit ennyire  ajánlanak, az hordoz némi kockázatot stréber

válasz a 2. kommentre (juvefan - 10-07)
juvefan
2013-10-07 12:32       2.

köszi femina ezt a virusos szart, még1x köszike feldúlt

hirdetés
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.