18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Miért fáj, ha oldalról hatol beléd? Egy gyakori ok, amire nem gondolnál

A pózok variálásában hátráltató tényező lehet a hasba nyilalló vagy éppen nyomó fájdalom. (18+)

Bár számtalan szexpóz hivatott színt vinni a szexbe, sajnos mégis sokan kényszerülnek kihagyni a repertoárból azokat, amelyek során oldalról történik a behatolás, ugyanis az sok a nő számára fájdalmat okoz.

Miért lehet fájdalmas?

Az oldalról történő behatolás alapjában véve egészen más jellegű, mint ha szemből vagy akár hátulról közelítve történne. Nagyon fontos a megfelelő elhelyezkedés, hogy sikerüljön, és ha sikerült, akkor meglegyen a kívánt behatolási mélység.

Nemcsak technikás mivolta miatt bonyolult azonban a dolog. Ilyen irányú behatolás esetén ugyanis a pénisz görbülete miatt a nőnek fájdalmat okozhat, hogy az oldalról érkező pénisz beleütközik a hüvelyfalba. Bár az rugalmas, egyes részein kevésbé az, és ez okozza a kellemetlen érzetet oldalról történő behatoláskor.

Továbbá ha a férfi túl nagy intenzitással mozog, vagy éppen túl mélyre hatol a nő hüvelyében, az ugyancsak fájdalmat okozhat, utóbbi a pénisz méhszájba való ütközése miatt.

10 dolog, amitől jobb lesz a szex

Nézegess képeket!

Elolvasom

Mi a megoldás?

Annak érdekében, hogy a behatolás oldalról ne okozzon fájdalmat, ebben az esetben, mint máskor is, magától értetődő, hogy megfelelő hosszúságú előjáték, megfelelő mértékű nedvesedés szükségeltetik.

Mindemellett a párnak el kell találnia a megfelelő szöget, hogy a pénisz akadálytalanul behatolhasson, és ne nyomja a hüvelyfalat. Ehhez idő és türelem kell, illetve némi gyakorlás, vigyázva természetesen. Idővel meglehet az a bevált szög, amely megoldja a problémát. Ha semmiképpen sem sikerül, akkor érdemes nem erőltetni a dolgot, hanem más pózzal próbálkozni, elkerülendő a fájdalmakat.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Fontos megjegyezni, hogy a fájdalom felhívhatja a figyelmet valamilyen egészségügyi problémára - például gyulladásra vagy akár komolyabb betegségre -, ezért érdemes lehet egy nőgyógyászati rutinvizsgálat alkalmával említést tenni róla, amennyiben nem szűnik meg.

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük