Figyelem! Veszélyben lehet a pénzed

Így védekezz a csalók ellen

Adathalászok vadásznak az ügyfelek pénzére több bank nevében is. Erre figyelj!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Két bank nevében is próbálnak csalók banki adatokhoz jutni. Néhány egyszerű dologra kell csak odafigyelned, hogy ne ess áldozatul.

Ismeretlenek az OTP Bankra hivatkozva, magukat OTP Bank ZRT. feladónak álcázva, az adem@pumagpt.com e-mail címről Jogosulatlan belépés tárggyal próbálnak meg adatokat kicsalni az OTP ügyfeleitől - közölte a bank az MTI-vel. Szerda óta a Citibank nevében is adatokra vadásznak a csalók.

Gyanús, ha e-mail kéri a bankkártya adatait

Az OTP nyomatékosan felhívja az ügyfelek figyelmét arra, hogy a levél hamis, és a levélben található hivatkozásra kattintva egy adathalász oldalra jutnak.

A közlemény szerint az elkövetők megpróbálják elérni, hogy az ügyfél megadja a kártyaszámát, a kártyára írt nevet, valamint a CVC kódot.

Kitérnek arra: ahogy már számos alkalommal hangsúlyozta a hitelintézet, az OTP Bank soha nem kért és nem kér e-mailben ügyféladatokat. Amennyiben a bank tájékoztatása késve érte el bármely ügyfelét, és az adatait már megadta, kérik, haladéktalanul lépjenek kapcsolatba a bankkal a 06-1-3666-666 telefonszámon vagy e-mailben.

Kiemelik: a hitelintézet a visszaélési kísérlet kapcsán megtette a szükséges biztonsági intézkedéseket és jogi lépéseket.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Ha helytelen magyarsággal íródott, könnyebben kiszúrható a csalók levele

A furcsa magyarsággal megírt, Citibank nevében adatokat kérő levelekben az is gyanús, hogy azok is megkapják, akik nem a bank ügyfelei. Fontos észben tartani, hogy sose kattintsunk az e-mailben kapott linkekre. A bankok sosem kérnek elektronikus levelekben adatokat ügyfeleiktől.

Ha online intézed banki ügyleteid, érdemes kézzel beírni a böngészőbe a bank webcímét. Az ügyintézéshez használt banki felületek minden esetben a pénzintézet címével kezdődnek.

Ezt is szeretjük