Kellemetlen: Bajnaiékat segíti a Fidesz a minimálbérrel

Reálértéken Bajnai Gordonék több pénzt adtak, mint Orbán Viktor kormánya.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Előző héten a Fidesz többször is bírálta a Bajnai Gordon-féle Haza és Haladás Egyesületet, amiért állításuk szerint Bajnaiék az átlagbér 30%-ára, jelen esetben 98 ezer forintról 66 ezer forintra csökkentenék a mindenkori minimálbért.

A Haza és Haladás Egyesület ezt cáfolta, mint írták, a gazdasági növekedés beindítása érdekében olyan minimálbérrendszert javasolnak, amely nem vesz el a munkavállalóktól, viszont csökkenti a munkahelyteremtő vállalkozók terheit.

Megjegyezték: az elmúlt két év rossz kormányzati politikája a felelős azért, hogy a minimálbért keresők kevesebbet kapnak kézhez.

Megnéztük, hogy igaz-e az, amit Bajnaiék kommunikálnak, nevezetesen, hogy a minimálbért keresők többet kaptak kézhez a válságkezelő kormány idején.

Tényleg többet adott Bajnai

Az adatok alapján Bajnaiék nem hazudtak. 2009-ben ugyanis a minimálbér nettója 57 ezer forint volt, amit 2010-re 60 ezer forintra emeltek, és a nettó összeg azóta sem változott érdemben, egyedül a bruttó összeg emelkedett, de azt a dolgozók pénztárcája nem érezte meg. Emellett nem szabad megfeledkezni az inflációról, ami szintén gyengíti a minimálbér értékét.

Így különösen érthetetlen, hogy a Fidesz miért épp a minimálbérrel kapcsolatban támadja Bajnai szervezetét.

Milliókat kereső képviselőink - Havi 1,5-1,9 millió forint

Nézegess képeket!

Elolvasom

A bruttó meg a nettó nem ugyanaz

A minimálbér bruttó összege 2009-ben 71 500 forint volt, míg 2010-ben 73 500 forint. A Fidesz ezt emelte 78 ezer forintra, majd 2012-ben 93 ezer forintra, ám a nettó összeg nem változott, ez az emelés a vállalkozások terheit növelte. Ugyanez történt a 2013-as emelésnél, ami után bruttó 98 ezer forint lett a minimálbér.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Ezt is szeretjük