Egekben a svájci frank: a politikusok is szabadulnak lakásuktól | femina.hu
2012. május 27. | Hella
Éden Hotel 2Gyerekszáj
rss
Címoldal   /   Hírháttér
kisebb normál nagyobb

Egekben a svájci frank: a politikusok is szabadulnak lakásuktól

Karácsony Gergelyék az eladás mellett döntöttek. A politikusoknak jól jöhet a kormány terve a kiváltásról.
Szerző: Oroszi Babett
Forrás: Femina.hu
2011.09.13.

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Parlamentben bejelentette, a kormány támogatja a Fidesz-KDNP tervét a devizahitelek rögzített árfolyamon való kiváltásáról. Szakemberek szerint ez a könnyítés főként a tehetősebbeknek vagy a hitelképes adósoknak lehet segítség - utóbbiak újabb hitelt vehetnek fel, melyből finanszírozzák a kiváltást. Egy másik lehetőség lehet, ha értékesítik házukat, lakásukat, és abból a pénzből végtörlesztenek.

A terv, ha a szegényeken nem is segít, a devizahitelben eladósodott politikusoknak jól jöhet. Belőlük pedig sok van, a Népszabadság korábbi összesítése szerint csak a Fidesz 225 tagú parlamenti képviselőcsoportjából 152 főnek összesen több mint 1,5 milliárd forintnyi banki tartozása van.

Az 58 fős MSZP-frakcióból 37 politikusnak van hitele, a jobbikos, LMP-s, KDNP-s képviselőknek pedig az 50%-a fizet vissza valamilyen banki kölcsönt.

A cikk szerint a kormánypártiak közül Kósa Lajos debreceni polgármester emelkedik ki, 22 milliós lakásvásárlási kölcsönéhez 200 ezer svájci frankot is felvett lakásfelújításra, de van további 36 ezer franknyi kölcsöne is.

Szintén magas a tartozása Rogán Antalnak, aki 57,8 milliós banki tartozást tüntetett fel. Rogán a lapnak elmondta: 2006-ban vették még fel a svájci frank alapú hitelt, melynek egy részét korábban átváltották euróra.

- Ez jó döntésnek bizonyult, kár, hogy a maradék részt frankban hagytuk. Ez ugyanis a törlesztésre fordított összeg kétharmadát jelenti - tette hozzá a Népszabadságnak.

Az MSZP-sek közül a rekorder Tóth József, aki vagyonbevallásában 66,8 milliós devizahitelt tüntetett fel, Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnöknek pedig 62 millió forintos banki tartozása van, bár azt nem lehet tudni, hogy ez forint vagy deviza alapú-e.

Az Orbán-kormány első éve képekben
Az Orbán-kormány első éve képekben
Magyar miniszterelnökök a rendszerváltás ótaOrbán Viktor belföldi útjai képekbenMagyar politikusok egykor és mostNői képviselők a parlamentbenVezető államtitkárainkVezető politikusaink - Tarlóstól VonáigOrbán Viktor cipő nélkül dekázgat a Parlament udvaránA második Orbán-kormány tagjaiOrbán Viktor utazásaiPolitikusok válásai

Karácsony: eladjuk a lakást

Az LMP-seknél a rekorder Karácsony Gergely, akinek 32 milliós banki hiteltartozása van. Karácsony lapunk kérdésére, miszerint él-e a kiváltás lehetőségével, közölte: feleségével eladják lakásukat. Hozzátette: döntésüket a kormány terve nem befolyásolja, attól teljesen függetlenül, a mai árfolyam mellett döntöttek úgy, hogy értékesítik az ingatlant. Karácsony egyébként már a Népszabadságnak is említette, hogy "megrázza" őket a frank-ingadozás.

A Jobbik frakciójában Hegedűs Tamás emelkedik ki, aki az egymilliós forinthitelhez egy - mai árfolyamon számolva - közel negyvenmilliós svájcifrank-kölcsönt is feltüntetett.

11 hozzászólás
ritu5758       2011-09-28 12:00
12.
Csatlakozom- nekem sem tetszik, hogy eladósodtak. Vagy nagyon bátrak a politikusaink vagy nagyon felelőtlenek,  nekünk egyik sem jó. Eddig még reménykedtem, hogyha lassan is de csak jobb lesz egyszer. Ezek után?????
válasz a 9. kommentre (erzsoka - 09-13)
Cherisse       2011-09-13 23:05
11.
Nem lenni képbe, minek beleszólni ?!?
válasz a 9. kommentre (erzsoka - 09-13)
Kandabula       2011-09-13 20:22
10.
Egyáltalán nem tetszik, hogy a politikusok is eladósodnak. Ez azt mutatja, hogy nem értenek semmihez, saját dolgaikhoz sem, pláne az ország ügyeihez.
Ki hazánk leghitelesebb miniszterelnöke 89' óta?

Felmérésünkre számtalan szavazat érkezett, hogy kit tartotok a leghitelesebb miniszterelnöknek a rendszerváltás óta. Mi azonban megkérdeztük az utca emberét is a témáról - meglepő módon nem szívesen nyilatkoztak.
 

Dátum: 2011. március 18.
Készítette: Femina.hu

Mostanában olvasott cikkeim

Egy új Facebook-os közösségi alkalmazást ajánlunk neked, a Readert. Tovább az alkalmazás leírásához »

Ha engedélyezed a Facebookos alkalmazást, megnézheted, mit olvasnak a barátaid, és visszakeresheted a legutóbb olvasott cikkeidet.

Olvasott cikkeim
Olvasd el ezt is!

Top cikkek

hirdetés

Femina Fórum

Nézd meg, miről csevegnek a többiek!

Mai névnap Hella

Még több képeslap »

Népszerű videók

Gyerekszáj
Gyerekszáj -5. heti videó
hirdetés

Partnereink

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.