A halálért könyörgött a magyar énekesnő! Élete legnehezebb időszakáról vallott

Tóth Verának pszichológus segített a gyógyulásban.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Tóth Vera mindig is bátran beszélt élete egyik legnehezebb időszakáról, illetve arról, hogyan sikerült a reménytelennek tűnő helyzetből kilábalnia.

Az énekesnő Dióssy Klári talkshow-jának vendége volt, ahol őszintén mesélt arról, hogy párkapcsolati gondjai és depressziója miatt milyen kínokat élt át 13 hónapon keresztül.

"Voltak olyan pillanatok, amikor azt hittem, meghalok"

Tóth Veránál négy éve deperszonalizációs szindrómát állapítottak meg az orvosok, amelyet csak pszichológus segítségével tudott legyőzni. Az énekesnő így vallott élete egyik legnehezebb időszakáról:

- Ennek a betegségnek különböző fokozata van, olyan érzés, mintha kívülről látnám magamat. A realitásérzékem megszűnt, és a valóságra is azt hittem, hogy álmodom. Újra kellett tanulnom azt, hogy én ki vagyok, és mi az élet értelme, ehhez pedig pszichológus segítségét kellett kérnem - kezdte a beszélgetést.

- Voltak olyan pillanatok, amikor azt hittem, hogy meghalok. A végén már az égiekkel beszélgettem: vigyetek el, elfogadtam, elengedem, nem hadakozom ellene. Vigyetek el, mert óriási szenvedésekkel jár ez az állapot. Az egyik nagyon kemény éjszakámon eljutottam arra a pontra, amikor azt mondtam, lesz, aminek lennie kell, megadom magam. Innentől kezdve reggel felkeltem, és könnyebb volt - mondta az énekesnő, aki ebben az időszakban alkoholba és gyógyszerbe fojtotta bánatát, emellett pedig önértékelési gondokkal is küzdött.

Duci, és jól érzi magát a bőrében! A magyar színésznőt a férfiak is imádják

Nézegess képeket!

Elolvasom

- Nem éreztem azt, hogy nő vagyok. Azt éreztem, hogy egy otromba nagy valami vagyok. A tükörben most már nem idegent látok, de magamat. Örültem, hogy vagyok, és túléltem - mondta befejezésül az énekesnő.

Fotó: Facebook/Tóth Vera

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük