Leállt a szíve! A 41 éves magyar színésznőt a színpadról szállították kórházba

Kara Tünde Jászai-díjas színésznőt az intenzíven ápolják.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Kara Tündének, a Békéscsabai Jókai Színház színésznőjének leállt a szíve egy felújító próbán.

A Jászai Mari-díjas színművészt sikerült újraéleszteni, jelenleg a gyulai kórház intenzív osztályán kezelik.

Leállt a szíve a próbán

Kara Tünde kedd este a Bernarda Alba háza című színdarab felújító próbáján vett részt, amellyel a békéscsabai teátrum társulata a tárgovistei BABEL F.A.S.T., illetve a sepsiszentgyörgyi Atelier Fesztiválra készült, amikor váratlanul rosszul lett, megállta szíve.

"A mentősök és orvosok gyors és hosszan tartó munkája eredményeképp sikerült a művésznőt újraéleszteni, jelenleg a gyulai kórház intenzív osztályán kezelik.

A társulatot sokkolta az esemény, néma kézszorítással aggódik és szorong érte, küldi az energiáit felé, töretlenül bízva Tünde mielőbbi visszatérésében, felépülésében. A színház a két fesztiválon való részvételt lemondta, a további fesztiválmegjelenésekről a színház vezetése, a társulattal egyeztetve, később hoz döntést" - adta hírül honlapján a békéscsabai Jókai Színház.

A teátrum mai tájékoztatása szerint a szerdai rendkívüli társulati ülésén úgy határoztak, hogy A Jókai Színház nem mondja le a POSzT-on való részvételt.  A társulat mindkét versenydarabját (Bernarda Alba háza, Koldusopera) életben kívánja tartani, a nyár további verseny- és fesztivál-meghívásait teljesíteni fogja, azokon hangbeolvasással pótolják Kara Tünde jelenlétét.

Kara Tünde küzdött már az életéért korábban is, 2001-ben tud­ta meg, hogy mirigy­rák­ban szen­ved, 2011-ben nyil­vá­ní­tot­ták tü­net­men­tes­sé.

Magyar sztárok küzdelme a rákkal

Nézegess képeket!

Elolvasom

Saját élet­tör­té­ne­tét, a rák­kal foly­ta­tott küz­del­mét mond­ja el a Karkithemia cí­mű mo­no­drá­má­já­ban, amely­nek ős­be­mu­ta­tó­ját áp­ri­lis 13-án tartották a békéscsabai színházban. Zelei Miklós író rá­be­szé­lé­sé­re vál­lal­ko­zott ar­ra, hogy be­teg­sé­gé­nek tör­té­ne­tét toll­ba mond­ja. Zelei Miklós és Pethő Sándor 2011 nya­rán fogott bele, hogy 120 ol­dal­nyi fel­vett in­ter­jú­ból 21 ol­da­las mo­no­drá­mát írjon.

Kara Tünde 1996-tól a békéscsabai Jókai Színház tagja, 2013-ban kapott Jászai Mari-díjat. A közönség többek között Ibsen: Mennyország, Shakespeare: Lear király, Moliére: Tartuffe és Robert Harling: Acélmagnóliák című darabjában láthatta. Szerepelt Pozsgai Zsolt 2006-es, Csenkút című filmjében is.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Fotó: A-Team/Nyári Attila, MTI/Nándorfi Máté

Ezt is szeretjük