Csányi Sándor megrázó élményéről mesél egy friss videóban

Vigyázat, elsírhatod magad rajta!

A színésznek voltak már nehéz pillanatai az életében. (x)

Összefogtak a sztárok a méltóságért. Dobó Kata, Csányi Sándor, Bródy János - mindhárman tudják, mit jelent, ha egy szerettüknél diagnosztizálják a rákot. Ugyanakkor azt vallják, hogy méltósággal is be lehet fejezni az életet - ezért állnak ki együtt a hospice szellemiség mellett.

- Amikor úgy veszítettem el egy közeli hozzátartozómat, hogy mellette tudtam lenni, foghattam a kezét és megköszönhettem, amit értem tett, akkor ez a tragédia már a szeretetről szólt - kezdi Csányi Sándor, amikor arról kérdeztük, miért csatlakozott a Magyar Hospice Alapítvány támogatóihoz.

- Nekem a mindent jelentette, hogy az utolsó percig foghattam a nagymamám kezét - meséli Dobó Kata.

A két színész véleményét a Tárki kutatása is igazolja, amely szerint a magyarok kétharmada leginkább szerettei körében töltené élete utolsó szakaszát, ha kiderülne, gyógyíthatatlan betegsége van.

- Láttam olyan embereket, akik egykor sikeresek és erősek voltak, az életük végén mégis megalázó, méltatlan helyzetbe kerültek - teszi hozzá Bródy János. - Egyébként is jellemző a társadalmunkra, hogy igazságtalanul bánik az idősebb generációkkal, a kereskedelmi csatornáknak már a 49 év felettiek sem számítanak igazán.

Az énekes szerint manapság már nem tanuljuk meg, hogyan kell bánni egy végstádiumban lévő beteggel, ezért is nyújt pótolhatatlan segítséget a hospice ellátás, amit a két színésszel együtt videokampányban is támogat.

Mit is jelent pontosan ez a segítség? Dobó Kata szerint: támogatás abban, hogy mindenki azzal a méltósággal hagyhassa el ezt a világot, amellyel az egész életét élte.

- Nekem ez az egész egyfajta szeretetáramlás - egészíti ki Csányi.

A Magyar Hospice Alapítvány munkatársai és önkéntesei nem csak a fájdalomcsillapításban és az alapvető fizikai szükségletek kielégítésében segítenek.

- Van olyan önkéntesünk, aki a szakmája szerint fodrász. Ő azzal segít, hogy befesti azoknak a betegeknek a haját, akiket ez boldoggá tesz - mondja dr. Muszbek Katalin, a szervezet igazgatója.

Mennyibe kerül egy óra a szeretteinkkel?

A Magyar Hospice Alapítvány 1991-es megalakulása óta közel 10 ezer ember számára tette lehetővé, hogy szerettei körében, méltósággal élhessen az utolsó pillanatig. Dr. Muszbek Katalin elmondta, hogy ha egy otthon ápolt beteghez megy ki a szakértő segítség, az orvos vagy ápolónő díjának közel 45%-át fedezi a társadalombiztosítás, a maradékot felajánlásokból és pályázati pénzekből fedezik.

- Csak a fekvőbetegrészlegünk működtetése naponta 200 ezer forintba kerül. A személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlásából 2014-ben 2125 órányi segítséget nyújthattunk - sorolja dr. Muszbek Katalin.

- Egyszerűen nem tudom nem támogatni a hospice-t, amióta megismertem a munkásságukat - veszi vissza a szót Dobó Kata.

Amennyiben valaki hasonlóképpen érez, és az adója 1%-ának felajánlásakor a rendelkező nyilatkozaton megadja elérhetőségeit, a szervezet pontos visszajelzést ad arról, hogyan használta fel a kapott összeget.

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük