Hogyan mulasztható el gyorsan a hasmenés? 3 otthoni gyógymód

A hasmenés megviseli a szervezetet, ráadásul nagyon kellemetlen is, így jó mielőbb elűzni.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bárkivel előfordulhat, hogy hasmenése lesz. Ezt okozhatja valamilyen hajtó hatású étel elfogyasztása, emésztőszervi betegség, ételérzékenység, gyomorrontás, vírusfertőzés, de akár csak szimpla idegesség, szorongás is.

A hasmenés mindenki szervezetét igénybe veszi, kiváltképp a gyerekekét és az idősekét, hiszen ilyenkor sok energia vész el, sok folyadék ürül ki, értékes tápanyagok nem tudnak felszívódni a bélben, ráadásul maguk a belek is érzékenyebbé válnak, ugyanis hasmenés esetén a bél nyálkahártyája megsérülhet.

Hogy mulasztható el a hasmenés?

A patikában kapható hasmenés elleni gyógyszerek természetesen beválhatnak, és vannak esetek, amikor érdemes is inkább azokhoz nyúlni, mint otthoni gyógymódokat bevetni.

Először azonban lehet kevésbé drasztikus otthoni orvoslással próbálkozni, ám ha két nap után sem akar múlni a hasmenés, érdemes orvoshoz menni, illetve vinni a gyereket, mivel a tartós hasmenés kiszáradáshoz is vezethet, főként, ha nem megfelelő a folyadékpótlás.

Otthoni gyógymódok

Állapothoz igazodó étkezés

Nagyon fontos, hogy hasmenés esetén az étrend alkalmazkodjon a beteg állapotához. Tiszta vizet vagy gyenge, üres, hűtött teát érdemes minél nagyobb mennyiségben bevinni, hogy az elvesztett folyadék pótolva legyen.

Ami az étkezést illeti, eleinte csak kevés étel fogyjon apró adagokban, gyakrabban, hogy a gyomor ne terhelődjön nagymértékben. Jót tehet egy kis csirkehúsleves, amely a folyadékot, a fehérjét és az elvesztett elektrolitokat is visszapótolja. Emellett a rizs és a pirítós - enyhe hasfogó hatású ételként - is jó választásnak bizonyulhat.

Veszélyes gyógymódok

Nézegess képeket!

Elolvasom

Banán, répa és alma fogyasztása

Az alma évszázados gyógyszere az emésztési problémáknak, napi egy alma segíthet az emésztést egészséges ritmusban tartani. Ha hasmenése van valakinek, akkor kiváltképp jó segítség az alma, ugyanis pektint tartalmaz, amely folyadékkötő hatása miatt lassítja a széklet előrehaladását a bélben. Pektint a banán és a répa is tartalmaz, utóbbit főzve, pépesítve kell ilyenkor fogyasztani, kis adagokban.

Natúr joghurt

Bár a tejtermékeket egészében ki kell iktatni hasmenés esetén az étrendből, mivel a sérült bélnyálkahártya miatt ideiglenes laktózérzékenység alakulhat ki, a natúr élőflórás joghurt kivétel ez alól. Fogyasztása a bélflóra helyreállítása érdekében ajánlott hasmenés esetén.

Az élőflórás joghurt jótékony baktériumai támogatják a bél védekezőképességét, visszaépítik annak természetes pajzsát. Minden natúr joghurtban vannak ilyen baktériumok, de érdemes figyelni a  dobozon, melyikben van minimum annyi, 106 jótékony baktérium/gramm, hogy hivatalosan is élőflórás joghurtnak számítson. Ezt érdemes választani a mielőbbi gyógyulás érdekében.

Ezt is szeretjük