Hogy dől el, hogy fiú vagy lány lesz a gyerek? Íme, a magyarázat

Bár sokan hisznek a babonákban, ez a dolog színtiszta biológia. Íme, az egyszerű magyarázat.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Olvashattál már nálunk arról, hogy milyen népi hiedelmek fűződnek ahhoz, hogyan jósolható meg előre, fiú vagy lány születik-e majd.

Most pedig arra a sokakban felmerülő kérdésre adunk rövid választ, egyáltalán mikor dől el, és hogyan, hogy mi lesz a baba neme.

Fiú lesz, vagy lány?

Nagyon egyszerű a képlet, mikor és hogyan dől el, hogy fiú vagy lány lesz a baba. Már a legelején, amikor a hímivarsejt találkozik a petesejttel, eldől, ugyanis a célba érő hímivarsejt lehet nőnemű - X - vagy hímnemű - Y - kromoszómát tartalmazó sejt is. Ezen múlik minden.

A nő petesejtjében X kromoszóma van. Ha azt X, vagyis nőnemű kromoszómát hordozó hímivarsejt éri el és termékenyíti meg, a baba lány lesz, vagyis XX. Ha pedig hímnemű, vagyis Y kromoszómát hordozó hímivarsejt termékenyíti meg a petesejtet, akkor fiú - XY.

Befolyásolható a baba neme?

Egyesek szerint az egész a véletlen műve, mások szerint viszont befolyásolható a születendő baba neme célirányos táplálkozással. Hogy mik az úgynevezett Shettles-módszer tudományos érvei, és hogyan kell étkezni, ha fiút, illetve lányt szeretne valaki, ide kattintva elolvashatod.

 

Ezt is szeretjük