Azonnal hat a fájdalom ellen! Így használd az ecetet, ha megcsípte egy rovar a picit

A kint játszó gyereket könnyűszerrel megcsípheti egy rovar.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ahogy beköszöntött a jó idő, számos kültéri veszélyforrás is megérkezett vele együtt, így a darázscsípés jelentette veszély is, mely kellemetlen pillanatokat okozhat bárkinek, de a gyerekek számára különösen nehezen elviselhető.

A darázscsípés ugyanis az egyik legfájdalmasabb a rovarcsípések közül. Bekövetkeztének valószínűségét növeli az élénk színű ruházat, az édes illatú kozmetikumok, a mezítláb járkálás és a rovar közeledése közbeni hadonászás. Érdemes a kockázatot emelő tényezőkre figyelni, és biztos, ami biztos, jó, ha szülőként ismersz néhány házi gyógymódot a csípés okozta fájdalom enyhítésére.

Két csodaszer csípésre

A fájdalomcsillapítás a kémhatásokat ismervén gyors és hatékony lehet. A darázscsípés által a bőrbe kerülő vegyület kémhatása lúgos, így savas kémhatású szerrel ellensúlyozni lehet a csípés után fellépő fájdalmat.

Savas kémhatású ellenszert a konyhádban könnyűszerrel találhatsz. Ilyen az ecet és a citrom leve is. Tégy egy kicsit valamelyikből egy tiszta gézdarabra vagy vattakorongra, és fogd a csípésre néhány percig. Az égető érzés és a fájdalom rövid időn belül csökkenni fog, a gyerkőc pedig egykettőre megnyugszik.

Darázscsípés-allergia

Hazánkban a felnőttek 4%-a, a gyermekek 0,4-0,5%-a allergiás a darázscsípésre. Gyermekek esetében fokozott figyelmet kíván a darázscsípés, különösen, ha még sohasem történt ilyen előtte, és ha nem végtagot, hanem lágyabb részt, például a nyakat, a szájat, a nyálkahártyát csípte meg a darázs, mivel az még súlyosabb allergiás reakciót okozhat. Felnőttkorra már általában kiderül az érzékenység, de ha mégsem, akkor ugyancsak fontos figyelni, hogy a csípés utáni pillanatokban az allergiás tünetek jelentkeznek-e.

10 nyári betegség kicsiknél, ami veszélyes lehet

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az allergia első tünetei az erősebb bőrpír és duzzanat, a légzési nehézség, az elgyengülés. Hörgőgörcs és anafilaxiás sokk is kialakulhat súlyosabb reakció esetén, mely utóbbi az arc és a száj duzzanatával, kiütésekkel, légszomjjal, szédüléssel, pulzusgyorsulással, vérnyomás-emelkedéssel jár, végül a keringés összeomolhat. A darázscsípés az allergiás ember számára halálos lehet, ezért nagyon fontos a megelőzés és a csípés után a fokozott figyelem.

Allergiás reakción az ecet és más házi praktikák nem segítenek, csupán a kalcium-, illetve súlyos allergia esetén az adrenalininjekció jöhet szóba. Az első gyanús pillanatban orvoshoz kell fordulni. Ha valaki ismerten allergiás a darázscsípésre, akkor az orvos korábbi utasítása szerint, életkornak és egyéb egészségi tényezőknek megfelelően mindig legyen kéznél az ellenszerből.

A gondozónőket, óvónőket, tanárokat értesíteni kell az allergia fennállásáról, és az intézményben is tanácsos hagyni ellenszert a gyerek részére. Nagyobbacska gyereknek érdemes meg is tanítani az injekció beadását, hiszen ez az ismeret megmentheti az életét.

Ezt is szeretjük