Marcipános Fekete-erdő torta

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Marcipántobozos Fekete-erdő torta

Hozzávalók 6 személyre

  • 1+1 db sütőpor
  • 1+1 csipet szódabikarbóna
  • 1 evőknanál Holland kakaó
  • 6+6 db tojás
  • 5 dl tej
  • 1+1 csipet só
  • 4-5 evőkanál cukor
  • 6+6 evőkanál liszt
  • 1 db meggybefőtt
  • 1+1 vaníliás cukor
  • 2 db fekete erdő torta pudingpor
  • 5 dl növényi tejszín
  • 2 db habfixáló
  • 3 db táblás fehércsokoládé
  • 2 db táblás tejcsokoládé
  • 15 dkg marcipán
Recept idők

Elkészítés:

A piskóta elkészítését Édesanyámtól tanultam. Mindenki retteg az elkészítésétől. Eleinte én is tartottam tőle, de sorban készítem a finomabbnál finomabb tortákat. Most leírtam az elronthatatlan piskóta receptjét, hiszen részletesen mindent leírtam. Igenis tessék kipróbálni, mert biztosan sikerülni fog! :)
A tobozt azért gondoltam erre a tortára, mert akár még egy ünnepi asztalon is megállja a helyét, és ha már a Fekete-erdőben járunk, gondoljunk picit a természetre is.

Elsőként elkészítjük a piskótákat. A tojásokat (6 db) szétválasszuk, a sárgájukat habosra verjük 6 evőkanál cukorral és a vaníliás cukorral, majd a fehérjét egy csipet sóval. Ezután a sütőport hozzákeverjük a 6 evőkanál liszthez egy külön edénykében, és hozzáadjuk a 2 evőkanál kakaóport, valamint a késhegynyi szódabikarbónát is. (A fehérjéből egy kanállal kivesszük, és jól elkeverjük a sárgájával, hogy könnyebb legyen a masszánk és ne nagyon törjük össze a fehérjét.) Ezután óvatosan beleforgatjuk a fehérjét is, és kanalanként szétszórva hozzáadagoljuk a sütőporos-kakaós lisztet a tojásokhoz.
A tortaformát zsírral kikenjük, megszórjuk liszttel, a felesleget kiütögetjük belőle. Nagyszerű tipp, hogy a piskótát, még mielőtt betesszük a sütőbe, ütögessük le az asztalnál, hogy a légbuborékok eltávozzanak belőle, így biztosan nem lesz ferde a torta :)

Előmelegített sütőben kb. 20-30 percig sütjük (sütőtől függ), 15 percig semmiképpen ne nyissuk ki a sütő ajtaját, mert a piskóta összeesik. 15 perc után egy hústűt szúrjunk bele a piskóta közepébe. Ha a tűn vannak morzsák, akkor még nyers a piskóta. Ha a tű sima, a piskóta készen van. :) 5 percenként a 15 perc után nyugodtan ellenőrizgethetjük.

Miután a piskóta készen van, vegyük ki a tepsiből úgy, hogy a biztonság kedvéért éles késsel vágjuk körbe, nehogy leragadjon. Ha egy mód van rá, rácsra rakjuk ki, hogy alul is tudjon szellőzni, különben a piskóta leragad. 3 percenként fordítsuk meg a piskótákat, hogy mindkét oldaluk hűljön. Ha kihűlt, vágjuk ketté éles késsel. Ezután a fent leírt módon elkészítjük a második piskótánkat is. A piskótákat tejes rummal óvatosan locsolgassuk meg a tenyerünkből. Így nem szárad ki a piskótánk, de ne vigyünk túlzásba, mert akkor elázik.

A krémhez a pudingport kevés hideg tejjel csomómentesen elkeverjük. Adjunk hozzá 4-5 evőkanál cukrot, a többi tejet, majd tegyük a tűzre, és addig keverjük, amíg puding állagú nem lesz. Hagyjuk kihűlni.

A tejszínes krémhez az 5 dl növényi tejszínt robotgéppel egy kissé felverjük, majd hozzáadjuk a 2 csomag habfixálót és kemény habbá verjük fel. Kis cukrot is nyugodtan lehet hozzáadni, de igazából nem szükséges, hiszen a tejszín önmagában édeskés.

A torta oldalára kerülnek majd felváltva a barna-fehér csokisávok, amiket a következőképpen készítünk el. A két db táblás csokoládékat víz felett külön-külön felmelegítjük, majd egy folpackba csomagolt tepsi hátuljára öntjük, és egyenletesen elkenjük rajta a csokit. Figyeljünk, hogy ne csurogjon le. Hűtőbe rakjuk, majd 4-5 perc után éles késsel jelöljük be, hogy hol szeretnénk eltörni a csokilapot. 3-4 cm széles lapokat vágunk. Hossza pedig legyen hosszabb, mint a tortánk. Hagyjuk dermedni. Semmi baj, ha nem egyenesre sikerül, mert úgy sokkal szebb lesz a torta.

Ha kihűltek a piskóták, az alsó réteget helyezzük vissza a tortaformába, majd a pudingos krémet habnyomó zsák segítségével a piskóta külsejétől befelé haladva körökben nyomjuk rá. Amely részek kimaradtak, azokat pedig a tejszínnel pótoljuk ki. Így körkörösen lesz a töltelék. (Tökéletesen megfelel a habnyomónak egy kisebb zacskó is, aminek lyukat szúrunk a csücskébe). Ha készen vagyunk a töltelékkel, akkor a pudingos körökre helyezhetjük a lecsepegtetett meggyszemeket. Ezután tesszük a formába a következő piskótát. Ugyanígy betöltjük, majd addig folytatjuk, amíg el nem fogy a piskóta :)

A torta tetejére 1 kanál tejszínt keverjünk el 1 tábla fehér csokoládéval, így nem keményedik meg rajta a csoki, és nagyon finom is lesz tőle :) Óvatosan terítsük szét a torta tetején.

A tortát vonjuk be a megmaradt tejszínnel. Semmi baj, ha az oldala nem olyan szép, a csokilapok úgyis el fogják takarni.

A megdermedt csokikat törjük meg, ahogy már előzőleg sávokban bejelöltük, majd felváltva (fehércsoki-tejcsoki) helyezzük a torta oldalára őket.

A marcipántobozt az alábbi módon készítjük el: A marcipánt kakaóval szórjuk meg, majd jól gyúrjuk össze. Ha sötétebb barnát szeretnénk, több kakaót tegyünk hozzá. Ha homogén anyaggá gyúrtuk, akkor kúp alakúra formázzuk, majd az ujjunkkal megformázott teknő alakú tobozpikkelyeket a kúpra -pici víz segítségével- ragasszuk oda (vékonyka ecset segítségével). Ha elkészült, a torta tetejére helyezzük. El is készültünk :)

Jó étvágyat kívánok! :)

1
2

Életre szóló ízemlékek a PICK szalámival

Válaszd a PICK Téliszalámikat új ízemlékek szerzéséhez, és ajándék tízórais zsákot adunk mellé Kárpáti Tibor grafikájával!

Promóció

Ezt is szeretjük