Vízhajtó, emésztésjavító, méregtelenítő

Mi az?

A pluszkilók oka többnyire a rossz emésztés vagy a mérgek lerakódása. Ha helyreállítod az anyagcserédet, a túlsúly is eltűnik.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az elhízás oka legtöbbször valamilyen emésztési- vagy kiválasztási probléma, vagyis az, hogy szervezeted nem tud megszabadulni a méreganyagoktól vagy a sejtekben felhalmozódott víztől.

Ha a gyógyhatású növények segítségével kíméletesen, de határozottan felgyorsítod ezeket a kiválasztási folyamatokat, nem csak a megkötött víz súlyától szabadulsz meg gyorsan, de a zsírégetés is könnyebben beindul.

Íme, három különösen hatékony méregtelenítő, vízhajtó, emésztésserkentő gyógynövény!

Borsmenta

A borsmenta kedvező tulajdonságait a népi gyógyászat régóta ismeri és használja - több ezer éves sírokban is találtak az ajakosok családjába tartozó évelő növényből. A borsmenta ugyanis nagyon erős emésztésjavító, epeserkentő, méregtelenítő és vízhajtó tulajdonságokkal rendelkezik.

A hagyományos orvoslás menstruációs görcsök oldására is javasolja, de a bélcsatorna különböző gyulladásos betegségeit is enyhíti. A borsmentának elsősorban a frissen szedett, virágzó ágvégekből vízgőz-desztillációval nyert olaját és szárított levelét alkalmazzák.

Ha egy finom, illatos borsmentateával szeretnéd felgyorsítani az emésztésedet és beindítani a természetes méregtelenítő folyamatokat, forrázz le másfél deciliter vízzel két-három evőkanálnyi szárított levelet, hagyd tíz percig állni, majd szűrd le és még melegen kortyold el a gyógyhatású italt.

Napi három csészével vagy naponta háromszor négy csepp illóolajjal már elegendő mennyiséget fogyasztasz ahhoz, hogy a mentol kifejtse hatását.

A 20 leghatékonyabb zsírégető tea

Nézegess képeket!

Elolvasom

Fahéj

Ne csak karácsonykor fogyaszd az illatos fűszert, az év többi szakaszában is jó szolgálatot tehet, ha emésztési panaszaid miatt nem tudod leadni a pluszkilókat. A fahéjfa fiatal hajtásainak szárított külső parafáját, valamint az alatta fekvő szövetektől megtisztított kérgét - vagyis azt a fahéjat, amit a fűszerboltban vásárolsz - a népi gyógyászat ugyanis erős baktériumölő és emésztésszabályozó hatása miatt alkalmazza.

Így fogyj teával!

A legtöbb fogyasztó gyógynövény illatos, finom teaként fejti legjobban a hatását. Nézd meg videónkat, és ismerd meg a leghatékonyabbakat!

A fahéjat alkalmazzák emésztési panaszok, felfúvódás, görcsök és gyulladások esetén, de különböző gomba- és baktériumtörzsekkel szemben is hatékonynak bizonyult. Amellett, hogy segít megtisztítani a szervezetedet a különböző vírusoktól, a fahéj vízhajtó tulajdonságának köszönhetően a sejtekben megrekedt vizet is kimossa.

A fahéjat fűszerként is fogyaszthatod, de a leghatékonyabban teaként fejti ki gyógyhatásait. A boltban kapható teakeverékek közül sok tartalmaz fahéjat, de ezekbe rendszerint más összetevőket is kevernek. A legjobb, ha te magad készíted el fahéjteádat: egy teáskanál apróra vágott fahéjat önts le két és fél deciliter forrásban lévő vízzel, hagyd tíz percig állni, majd szűrd le. Közvetlenül az étkezések előtt, melegen kortyold el a zsírégető, méregtelenítő teát.

Fahéj
Fahéjrudacskák
Cickafark
Szárított cickafark

Mezei cickafark

Az ókori hőskölteményben a gyógyító kentaur, Kiron hívja fel Achilles figyelmét a cickafark gyógyító erejére. Ebben az időben még vérzéscsillapító hatása miatt volt különösen népszerű, ma már inkább epeserkentő, méregtelenítő hatása miatt alkalmazzák.

A cickafark gyógyító illóolajai a szárított virágokban, valamint a friss vagy szárított hajtásokban találhatóak, melyek amellett, hogy megtisztítják az epét és kimossák a sejtekben lerakódott vizet, enyhítik a görcsöket és az emésztőrendszer gyulladásos megbetegedéseit is. A hagyományos orvoslás emésztésszabályozóként és felfúvódás ellen is ajánlja.

A cickafarkat bioboltokban vagy gyógyszertárakban beszerezhető tinktúra formájában is fogyaszthatod, de teája is nagyon hatékony. Kettő-négy teáskanálnyi hajtást kell leforráznod másfél deciliter forró vízzel, majd tíz perc pihentetés után, leszűrve fogyaszthatod.

Ha naponta három-négy csészével elkortyolsz a cickafarkból készített teából, érezni fogod a gyógynövény áldásos hatásait.

Cikkünk megírásában Dr. Jörg Grünwald és Cristoph Jänicke Zöldpatika című könyve segített, mely a Mérték Kiadó gondozásában jelent meg.

Ezt is szeretjük