Tudod, hogy fogyaszd az útifűmaghéjat?

Túlsúly, lassú emésztés és mérgek ellen

Az útifűmaghéj hatékony emésztésserkentő.

utifumaghej kura
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A homokos, mediterrán vidékeket kedvelő egynyári bolhamag útifű - latinul Plantago afra, plantago ovata - a fogyni vágyók számára nem ismeretlen növény.

Toktermésében fényes, barna, tojásdad alakú, bolhára emlékeztető magvak bújnak meg. Magja önmagában, illetve annak héja őrlemény formájában is segíti az emésztési folyamatokat.

Fogyasztó hatású útifűmaghéj

Az érett állapotban leszedett toktermést megszárítják, majd kiverik belőle a magokat.

Mind a magját, mind maghéját alkalmazza a természetgyógyászat olyan betegségek kezelésére, amelyeknél az emésztési folyamatok gyorsítására, illetve kiegyensúlyozására van szükség.

Amennyiben a rostszegény táplálkozás eredményeképpen anyagcseréd lelassult és a plusz kilók felszaporodtak, neked is érdemes kipróbálnod az útifűmaghéjat. Koleszterincsökkentő hatását már a '90-es években elkezdték leírni, anyagcsere-serkentő tulajdonsága pedig még régebbtől nyilvánvaló.

Így viselkedik a szervezetben

Az útifűmaghéj jelentős oldhatatlanrost-tartalmának köszönhetően kiváló folyadékfelszívó képességgel bír.

Kellő mennyiségű folyadékfogyasztás mellett zselés anyagot képez az emésztőrendszerben, mely amellett, hogy nyugtatja a nyálkahártyát, a lerakódott salakanyagokat távozásra bírja, így megszabadít a mérgektől.

A 9 legerősebb zsírégető mag

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ezen kívül a bél perisztaltikus mozgását is segíti azáltal, hogy a megzselésedett - és akár tízszeresére nőtt - maghéj nyomást gyakorol a bélfalra.

Ellenjavallat
Bélelzáródás, esetleg tisztázatlan eredetű hasi fájdalmak, nagy mennyiségű visszatartott széklet, valamint vékony- és vastagbélbetegségek esetén nem ajánlott az útifűmaghéj használata.

Hogyan fogyaszd az útifűmaghéjat?

Az emésztést segítő útifűmaghéjat nem ajánlott a reggeli müzlibe vagy zabkásába keverni. Bő folyadékkal kell bevenni - legalább 1:10 arányban -, de ne keverd tejbe, mert abban nem dagad meg. Reggel és este keverj el egy evőkanál útifűmaghéjat két deciliter vízben, majd mielőbb idd meg, ellenkező esetben a maghéj megszívja magát, és a zselésedés már a gyomorba kerülés előtt megtörténik.

Fontos, hogy a gyógynövény alkalmazása mellett kellő mennyiségű - legalább napi két és fél liter - folyadékot fogyassz, enélkül ugyanis az útifűmaghéj nem tud kellő gyorsasággal haladni az emésztőrendszerben.

Ezt is szeretjük