Így készítsd a lúgosító teát túlsúly és mérgek ellen

Otthoni recept

Készíts emésztést segítő, lúgosító hatású teakeveréket, ha szeretnéd fokozni a fogyókúra sikerét.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A napi megfelelő folyadékbevitel rendkívül fontos a szervezet hibátlan működése szempontjából: többek között a sav-bázis egyensúly megőrzése érdekében is lényeges.

A víz számtalan funkciót tölt be a testben, felelős a vízben oldódó anyagok szállításáért, és nélkülözhetetlen a belső tisztuláshoz. A vesék, a bőr és a belek kiválasztásának és a nedves levegő kilégzésének köszönhetően napi másfél-két liter vizet veszítesz. Ezt a folyadékmennyiséget pótolni kell - elsősorban vízzel, illetve gyógyteákkal.

A folyadékhiány következményei

Fontos tudni, hogy a folyadékhiány jóval azelőtt kezdődik a testben, hogy megszomjaznál. Ezenkívül a figyelmeztető szomjúságérzet a kor előrehaladtával gyengül, egyre később jelentkezik. A dehidratáció jóval több egészségügyi panasz alapját képezi, mint gondolnád: felelős lehet például a fáradtságért, bőrproblémákért, emésztési problémákért, fejfájásért, székrekedésért és a túlsúly kialakulásáért is. Ezek az egész szervezetet érintő panaszok meglepően hasonlítanak a krónikus túlsavasodás okozta problémákhoz.

Nem véletlen, hiszen a megfelelő sav-bázis egyensúly az elegendő folyadékbevitellel kezdődik. Enélkül a szervezeten belül nem megfelelően alakul az anyagcsere-folyamatokhoz szükséges kémiai egyensúly. Fontos, hogy naponta legalább két liter vizet elfogyassz, de teákkal is színesítheted a választékot.

A 20 leghatékonyabb zsírégető tea

Nézegess képeket!

Elolvasom

Lúgosító tea mérgek és túlsúly ellen

A fekete tea fogyasztása nem ajánlott, amennyiben lúgosítani szeretnéd a szervezetedet. Ha mégsem tudsz lemondani róla, ügyelj rá, hogy a teafű nem ázzon a vízben négy percnél tovább - így ugyanis kifejezetten savasító hatású. Alább a lúgosító tea hozzávalóit találod.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Búzafű

A búzafű - Triticum aestivum - az egyik legismertebb lúgosító hatású növény. Serkenti az anyagcsere-folyamatokat, segít a méregtelenítésben, pozitív hatást gyakorol a vese működésére is. Korábbi cikkünkből többet is megtudhatsz a salaktalanító, lúgosító búzafűről!

Édesgyökér

Számos teakeverék elmaradhatatlan része a flavonoid-, illetve szaponintartalmú édesgyökér - Glycyrrhiza glabra. Tudományosan elismert a növény májműködést serkentő, méregtelenítő hatása, emellett a gyomor- és bélfekélyek kezelésére is alkalmas.

Fogyj teával!

Kattints az alábbi videóra, ha szeretnél többet tudni a fogyókúra sikerét támogató teákról!

Citromfű

A citromfű - Melissa officinalis - vírusok elleni hatását kísérleti alapon igazolták, de gyulladásgátló tulajdonsággal is bír. A természetgyógyászatban levelét máj- és epebetegségekre ajánlják, de lúgosító teáknak is kedvelt összetevője. Fogyasztása ajánlott puffadás és lelassult anyagcsere esetén. Korábbi cikkünkből többet is megtudhatsz a citromfű hatásairól!

Így készíts a teát!

Egy csapott teáskanál szárított édesgyökérhez adj ugyanennyi szárított citromfüvet, illetve búzafüvet. Forrázd le két-három deciliter vízzel, majd hagyd állni 15-20 percig. Naponta három-öt alkalommal fogyassz egy-egy csészével a lúgosító, méregtelenítő, anyagcsere-serkentő teából.

Ellenjavallt

Ne fogyaszd a teát hat hétnél tovább, mivel az édesgyökér nagyobb adagban történő használata ödémaképződésre, valamint magas vérnyomás kialakulására hajlamosíthat. Májbetegség és diabétesz esetén, illetve terhesség és szoptatás idején a tea fogyasztása ellenjavallt.

Cikkünk megírásában dr. Eva-Maria Kraske Sav-bázis egyensúly testnek és léleknek című könyve segített.

Ezt is szeretjük