A hasi zsír csökkentése: milyen és mennyi rosttal hatékony? Tüntesd el az úszógumit!

Tudatosan megtervezett diétával leeresztheted az úszógumid.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A hasi hízás egyfelől típus kérdése: van, aki erre a területre szed fel plusz kilókat, míg más számára inkább a fenék és a comb környéke lehet problémás.

Előbbit alma, utóbbit körte típusnak hívja a köznyelv. A hasi zsír megszüntetése szempontjából fontos a csökkentett kalóriabevitel, valamint a rostban gazdag táplálkozás.

A hasi hízás ellenszere

Fontos, hogy észben tartsd, a hasi hízás legjobb ellenszere a kalóriaszegény, illetve rostban gazdag étrend. Bár a mozgás - különösen a kardió - is sokat segít, ám ha szeretnéd leereszteni az úszógumidat, elsősorban az étrendeden kell változtatnod. Korábbi cikkünkben Szalka Andi személyi edző tanácsait olvashatod a témában.

Oldható és oldhatatlan rostok a hasi zsír ellen

Alapvetően kétféle rost létezik: vízoldékony és oldhatatlan. Előbbi kategóriába tartozik például a zab, zabpehely. Az oldható rostok megszívják magukat vízzel, és gélszerű anyagot képeznek az emésztőrendszerben. Képesek megkötni az epesavakat, és magukba szívják a zsírokat - így azok könnyebben kijutnak a szervezetből.

Duplázd meg a fogyást a legerősebb béltisztító zöldségek erejével

Nézegess képeket!

Elolvasom

Szemben velük az oldhatatlan rostokat nem képes lebontani a szervezet - ám ettől függetlenül ezek a növényi rostok is nagyon hasznosak. Támogatják az anyagcsere-folyamatokat, segítenek megszabadítani az emésztőrendszert a bent rekedt salakanyagoktól. Kellő folyadékfogyasztás mellett pedig serkentik az anyagcserét, segítenek beindítani a fogyást. Tehát a diéta során mind a vízoldékony, mind pedig az oldhatatlan rostokra nagy szükséged lehet.

Mennyi rostot fogyassz naponta?

Táplálkozási szakemberek ajánlása szerint napi 30-40 gramm rostot érdemes bevinned a szervezetedbe annak érdekében, hogy az anyagcsere-folyamatok megfelelően működjenek. Ehhez szükséged lesz legalább napi öt adag zöldség-gyümölcsre, valamint fontos, hogy a pékárukat, tésztaféléket cseréld le teljes kiőrlésű változatra. Olyan táplálékkiegészítőket is érdemes kipróbálnod, mint a lenmag vagy az útifűmaghéj. Végül pedig arra érdemes ügyelned, hogy ne egyik napról a másikra növeld a rostbevitelt, mert kellemetlen puffadást okozhat.

Ezt is szeretjük