5 alig ismert, filléres zsírégető csodaszer

Te is félsz a szigorú, monoton, koplalással járó diétáktól? Ne add fel, hisz létezik kíméletes megoldás. Vesd be a következő csodaszereket!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A női hormonok összjátékának köszönhetően számos vitaminból és ásványi anyagból igényel speciális mennyiséget szervezeted ahhoz, hogy legjobb formádat hozhasd.

15 hatékony emésztésserkentő

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ezekkel az értékes anyagokkal azonban nemcsak egészségedet és vitalitásodat őrizheted meg, de az anyagcserére, illetve az emésztésre gyakorolt pozitív hatásaik miatt akár a fogyást is beindíthatod. Ismerkedj meg az öt leghatékonyabb ásványi összetevővel, melynek segítségével látványos változást érhetsz el mind alakodat, mind pedig közérzetedet illetően.

Kalcium

A mérlegen állva talán nem is gondolnád, hogy súlyodból több mint egy kilót tested kalciumtartalma tesz ki, mely főleg csontjaidban és fogaidban található meg. A kalcium tehát az egyik legfontosabb anyag szervezeted számára, mely az előbbieken túl a sejtjeid közötti folyadéktérben is előfordul, ahol fenntartja szervezeted optimális vízháztartását, szabályozza sejtjeid folyadékfelvételét és -leadását. Hatására tehát könnyen elérheted, hogy tested ne tartson vissza túl nagy vízmennyiséget, ami központi kérdés a fogyás szempontjából, mivel a felesleges vízzel együtt plusz kilóidnak is búcsút inthetsz.

A kalcium mindemellett megakadályozza az izomgörcsök kialakulását, illetve segíti izmaid könnyed mozgását, így a diéta mellett végzett edzés hatékonyságát is fokozza. Amellett pedig, hogy a vérnyomásproblémákon is segít, lényeges mértékben javítja az emésztést és az anyagcsere-működést.

A karcsú alak és szálkás izmok eléréséhez válogass a legjobb kalciumforrások közül, melyek a különféle tejtermékek és halfélék sorából kerülnek ki, viszont arra ügyelj, hogy ne vigyél be 1000 milligrammnál többet ebből a nyomelemből naponta, mivel ebben az esetben székrekedést és puffadást okozhat.

Foszfor

A foszfor főszerepet játszik a szénhidrátok lebontásában, a fehérjeszintézisben, valamint a zsírok szövetek és szervek közötti szállításában. Napi 700 milligramm foszfor bevitelével tehát jótékonyan befolyásolhatod szénhidrát-anyagcserédet, illetve megakadályozhatod a felesleges zsírok lerakódását, így nem kell aggódnod a plusz súly okozta kellemetlenségek miatt. Segítségével továbbá fenntarthatod véred pH-értékének ideális egyensúlyát, vagyis megelőzheted tested elsavasodását, ami túlsúlyhoz és gyógyíthatatlan betegségekhez vezethet.

A foszfor mindemellett DNS-ed egyik építőköve, így nagyon fontos, hogy figyelmet fordíts a bevitt mennyiségre, hiszen sejtjeid osztódásakor ez az anyag felel az öröklődő információk átadásáért, vagyis sejtjeid egészségéért és megfelelő működéséért. A legjobb foszforforrás a hús, a hal és a tej, de a gabonafélék és a magvak is tekintélyes mennyiséget tartalmaznak, melyek ráadásul rostjaik révén is elősegítik az emésztést és a méregtelenítési folyamatokat.

Vas

A vas létfontosságú része a hemoglobinnak és a mioglobinnak, annak a két fehérjének, mely képes megkötni és tárolni az éltető oxigént, vagyis a hatékony anyagcsere zálogát. A vas kifejezetten női nyomelem, mivel ennek hiányában a nőknél gyakran vashiányos vérszegénység alakul ki, ami fáradtsághoz és gyengeséghez vezet. Az enyhe vashiány anyagcsere-folyamataid mellett szellemi teljesítményedet is leronthatja - ezért is fontos, hogy naponta bevigyél 18 milligramm vasat a szervezetedbe.

A legjobb vasforrások a vörös húsok, viszont, ha nem szeretnéd megerőltetni emésztőrendszeredet, inkább egyél tojássárgáját, búzacsírát vagy osztrigát. A teljes kiőrlésű gabonák szintén tartalmaznak vasat, melyekkel így nemcsak az ajánlott mennyiséget pótolhatod, hanem emésztésedet is felpörgetheted. Ha túlzottan erős a menstruációd, illetve méhen belüli fogamzásgátlót használsz, javasolt vastablettát szedned, de csakis az orvos által előírt mennyiségben.

Jód

A jód a pajzsmirigyhormonok, a tiroxin és a trijódtironin alkotóeleme, melyek a sejtanyagcsere szabályozásában vesznek részt. Ez a nyomelem nélkülözhetetlen a megfelelő fehérjeszintézishez, illetve szöveteid szaporodásához, emellett hatással van egészséges csontrendszered és idegrendszered megőrzésére is. A jódbevitellel fokozhatod sejtjeid oxigén-felhasználását, illetve elősegítheted tested energiatermelését, így sokkal fittebbnek érezheted magad a fogyókúra ideje alatt is.

Felnőttkori jódhiány esetén csökkenhet pajzsmirigyhormonjaid termelődése, ami jelentős testsúlynövekedéssel járhat - ezt azonban kiküszöbölheted jódban gazdag tápanyagok fogyasztásával - ilyenek például a tengeri halfélék, melyek igazoltan a legjobb természetes jódforrások. A halhús mindemellett rengeteg omega-3 zsírsavat tartalmaz, mely garantálja fogyókúrád sikerességét, illetve biztosítja emésztőrendszered egészségét. Ha pajzsmirigy-túlműködésben szenvedsz, ne használj jódozott sót, mivel tovább ronthatod állapotodat.

Króm

A króm pótolhatatlan alkotóeleme a zsíranyagcserét szabályozó enzimnek, a GTF-nek, a zsírsavak és a koleszterin májban való átalakulását segítő anyagnak. Kutatások bizonyították, hogy a króm csökkenti a vércukor- és a koleszterinszintet, illetve megakadályozza a magas vérnyomás kialakulását, tehát, ha igazán meg szeretnél szabadulni plusz kilóidtól, mindenképp ki kell elégítened szervezeted krómigényét. Ha változatos étrendet követsz, biztosan megfelelő mennyiséghez jutsz, de a biztonság kedvéért egyél minél több búzacsírát, brokkolit és némi élesztőt, mivel ezek bizonyítottan a legértékesebb krómforrások.

Cikkünk Carol Ann Rinzler Étkezz okosan! című könyve alapján készült.

OLVASD EL EZT IS!

tablettas
  • fogyasztó praktikák
  • éhségcsökkentő

A 6 legjobb étvágycsökkentő szer

kaposztas
  • káposzta
  • villámdiéták

6 nap, 3 kiló

Ezt is szeretjük