Edzésterv nőknek: 12 gyakorlat kezdőknek teljes testre

Végezd naponta!

Egyszerű, de hatásos alakformáló gyakorlatokra vágysz? Íme!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha nem szeretsz futni, fitneszterembe járni, inkább az otthoni edzésre szavazol, fontos, hogy legyen egy jól bevált gyakorlatsorod, melyet naponta végezhetsz.

A képen látható edzéstervet Kremer Kaposi Péter személyi edzőtől kaptuk. A viszonylag egyszerű gyakorlatokból álló, nőknek sem megerőltető edzés a teljes testet megdolgoztatja.

Bemelegítés

Érdemes bemelegítésként sétálni gyors tempóban 10-15 percet edzés előtt, így a szív és az érrendszer felkészülhet a terhelésre. Ez után következik az ízületek bemelegítése, fontos, hogy ne felejts ki semmit: tehát nyak, vállak, könyök, gerinc, csípő, térd, boka, csukló. Mindegyik ízületet lassú, körző mozdulatokkal melegítsd be.

Így végezd a gyakorlatsort!

A fenti képek gyakorlatilag önmagukért beszélnek, a helyes technikát elég jól visszaadják, nem igényelnek túl sok magyarázatot. A 2. és a 10. gyakorlatnál lényeges, hogy a térdhajlat derékszöget zár be, illetve fontos, hogy azoknál a gyakorlatoknál, ahol guggolás van, a talpak végig érintkezzenek a talajjal.

A legtöbb gyakorlatból tíz ismétlést kell végezned, illetve a 2., a 8. és az utolsó, 12. gyakorlatot tíz másodpercig kell kitartanod.

Ezekkel fogyhatsz a leggyorsabban nyáron!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az elsőtől az utolsóig

Az 1. gyakorlat egyszerű terpeszállásba lépés felemelt karokkal - ismerős lehet az iskolai tornaórákról -, mindkét oldalra érdemes elvégezned. A 2. gyakorlatot falnak dőlve kell végezned, a combizmok erősítését szolgálja. A 3. fekvőtámasz, melyet ha megerőltetőnek érzel, végezhetsz térdelőtámaszban. A 4. gyakorlat egyszerű hasprés, melynél ügyelj arra, hogy a hátad egyenes legyen. Erre egyébként minden olyan gyakorlatnál érdemes figyelned, ahol a gerinc domborítása nem konkrét feladat.

A második sorban lévő 5. és 6. gyakorlatok a láb és fenék területét célozzák, míg a 7. a hát és a felkar izomzatát feszesíti. A 8. - a sorban utolsó - gyakorlat a törzs izomzatát edzi. A harmadik sor elején szereplő 9. gyakorlat egy egyszerű helyben futás, a 10. pedig a szintén jól ismert kitörés - mindkettő az alsó végtagot edzi. A 11. és 12. gyakorlat elsősorban a törzs oldalsó izmait hozza formába. Az ábrán szereplő 12 részes gyakorlatsorból végezz négy kört. A feladatok között nincs pihenési idő, de a kör végén megengedett egy-két perc szusszanás.

Ezt is szeretjük