A karma törvénye: mindenki visszakapja egyszer, amit mások ellen tesz

Minden tett és esemény ok-okozati összefüggésben áll.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Minden tett és esemény ok-okozati összefüggésben áll.

Volt már, hogy feltetted a kérdést, miért éppen veled történik valami? Esetleg gondolkodtál azon, hogy ami másvalakivel történt, azt megérdemelte? Ha nem is tudatosan, valójában a karma törvényéről elmélkedtél.

Szerinted mindenki azt kapja, amit megérdemel? Vagy igazságtalannak tartod az élet történéseit? A hindu vagy a buddhista életszemlélet megnyugvást hozhat. Elmondjuk, melyek a karma valódi törvényei.

Mi a karma?

A szó maga azt jelenti, cselekedet, tett. Lényege, hogy bármi, amit az ember tesz, következményeket von maga után: a jó jót, a rossz rosszat. A karma törvénye szerint minden egyes cselekedetnek van egy megfelelő következménye, és minden eseménynek, történésnek van egy oka, melyre visszavezethető.

Eszerint, bármit is csinálsz, az a jövődre ok-okozati hatással lesz. Ha tehát például szerelmi csalódás ér, az lehet a következménye egy korábbi, akarva vagy akaratlanul véghez vitt negatív cselekedetednek, ahogyan a jót is bevonzhatod - akár az igazit az életedbe - sok pozitív szándékú tettel.

Hindu és buddhista megközelítés

A karma fogalma a hindu és a buddhista világszemléletben is jelen van, de nem tökéletesen fedi egymást a két tanítás megközelítése. A hinduknál minden cselekedet számításba veendő, nemcsak a szándékosak, míg a buddhizmusban lényeges, hogy egy bizonyos tett szándékosan esik-e meg, vagy sem.

Az utóbbi a hinduizmussal ellentétben nem a sors kiszámíthatatlanságát vizsgálja, hanem etikai megközelítésből nézi a tetteket, vagyis, hogy jó vagy rossz szándékkal történt-e, ami történt. A buddhista megközelítés szerint a karma befolyásolja, hogy egy ember milyen formában születik újjá, mégpedig a jó és rossz szándékú tettek által.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Az első epizódban a konyhapszichológia kérdéskörével foglalkozunk. Vajon jót tesz az, ha saját magunkat analizáljuk önsegítő könyvek alapján? Van olyan, hogy túl sok terápia? Mikortól trauma a trauma? Tarts velünk, dilemmázzunk együtt!

Promóció

Ezért figyelj, mit teszel

A karma törvénye tehát arra figyelmeztet, legyél mindig megfontolt, és igyekezz jó szándékkal cselekedni, hogy a jövőben pozitív okozatot vonzzanak be a tetteid, vagyis azok okai. Ha erre odafigyelsz, életed jó irányba mehet előre. Amennyiben azonban rossz szándékkal cselekszel, az megbosszulhatja magát a jövőben.

Ugyanígy, ha tudomásodra jut, hogy mások szándékosan tettek keresztbe neked, tudhatod, a karma így is, úgy is revansot vesz az ellened irányuló cselekedet miatt, hiszen a rossz szándékú tett negatív eseményeket idéz elő. Mindenesetre ne legyél kárörvendő, inkább igyekezz haragtól mentesen, pozitív életszemlélettel élni, hogy ezzel is jót vonzz saját jövődbe.

14 jel, hogy kísért az előző életed

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük