Ínyvérzés, puffadás és torokfájás ellen: így használd a mézet és fahéjat együtt!

A méz és a fahéj együtt számos hétköznapi problémát orvosol.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A méz és a fahéj nem új keletű csodaszer, évszázadok óta használjuk őket különböző betegségek megelőzésére, illetve kezelésére is, jellemzően külön-külön.

Pedig a méz és a fahéj kettőse remek ellenszere a különböző baktérium- és vírusfertőzéseknek, sőt, akkor is kiválóak együtt, ha emésztőrendszeri panaszaid vannak.

Ínyvérzés

Az ínyvérzés komoly probléma, hiszen ez az első számú oka a fogak elvesztésének. A gyulladt fogíny alatt megbúvó baktériumtelepek lassan, de biztosan tönkreteszik az ínyt, kilazítva a fogakat, melyeken sajnos sokszor már a fogorvos sem tud segíteni. Ezért nem elég, ha csak akkor keresed fel a rendelőt, amikor már fájdalommal és esetleg duzzanattal is jár a gyulladás, hanem közvetlen a probléma jelentkezése után.

Addig is, míg eljutsz a rendelésre, érdemes egy kis népi gyógyászatot bevetni, hogy a gyulladás ne terjedjen tovább. Keverj össze egy evőkanál mézet egy kávéskanál őrölt fahéjjal, amelyek tökéletes antibakteriális és fájdalomcsillapító egyveleget alkotnak, majd kend rá a fájdalmas, gyulladt területre - ezzel meggátolhatod a fertőzés továbbterjedését. Amíg szakszerűen el nem látnak, a házilag kikevert pasztával csökkentheted a panaszaidat.

Emésztőrendszeri puffadás

Bár a puffadásra már számos csodaszert lehet kapni a patikában, mégis az a legbiztosabb, ha természetes eszközökkel próbálsz leszámolni a kellemetlen diszkomfortérzettel. Mind a fahéj, mind a méz emésztésserkentő hatással bír, segítenek megakadályozni a felfúvódást, illetve az abból adódó gázosodást.

Puffadás ellen: íme, a leggyorsabb temészetes megoldások

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ha ilyen jellegű problémád van, kétféleképpen tehetsz ellene. Egyrészt összekeverhetsz egy nagy kanál mézet egy késhegynyi fahéjjal, és megeheted, mintha csak valami fűszeres sziruppal kezelnéd magad. Másrészt a teád ízesítésére is felhasználhatod őket - célszerű borsmentát fogyasztani, emésztési bajokra ez a legjobb -, ebben az esetben azonban nagyon fontos, hogy a mézet csak 40°C alatti folyadékba tedd bele, másképp a benne lévő jótékony anyagok elveszhetnek belőle.

Torokfájás ellen

A méz fertőtlenítő és a fahéj fájdalomcsillapító hatásának kettőse tökéletes ellenszert nyújt a torokfájással járó megbetegedések ellen, különösen akkor, ha valamilyen forró italba keverve fogyasztod el őket. A két csodaszer erősíti az immunrendszert, így vírusfertőzés esetén különösen hatásos páros, ráadásul energiával töltik fel a testet, vagyis, ha gyengébbnek érzed magad az átlagosnál, akkor is javadra válhatnak.

C-vitamin-túladagolás?

Meghűléses eredetű betegségek esetén a C-vitamin nagy mennyiségű fogyasztását szokták ajánlani, de vajon tényleg jót tesz ez?

Ilyen esetben a mézet úgy használd, mint az emésztőrendszeri panaszok esetében, azaz várd meg, míg az ital hőmérséklete 40°C-ra csökken, és csak akkor keverd bele. Célszerű a fahéjat is ilyenkor beleszórni, így kóstolás után magad is meg tudod állapítani, milyen mennyiségű fűszerezésre van szükséged. Ha pedig szeretnél kimondottan olyan teát vásárolni, ami jó ez efféle meghűlések esetében, akkor azt ajánljuk, nézz körül korábbi galériánkban, ahol a legjobb, meghűlés kezelésére alkalmas gyógynövényeket találhatod.

Ezt is szeretjük