Szakértők állítják: a macskadorombolás gyógyító hatású

Külföldi kutatások szerint a macska dorombolása gyógyítólag hat az emberi szervezetre.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az állatterápiákról már rég tudni, hogy sokat segítenek egyes betegségek legyőzésében, így van ez a macskadorombolás esetében is.

Úgy tűnik, az őrültnek titulált, macskagyűjtő nők tudnak valamit, ugyanis a Minnesota Stroke Institute tudósai állítják, a macskadorombolás gyógyító hatású fizikai és lelki értelemben is.

Gyógyító dorombolás

A macskatartók jól tudják, mekkora öröm és milyen jóleső érzés egy fárasztó nap után hazatérve fogadni a lelkes üdvözlést, vagyis a dorombolást.

Bár az egyedi rezgés az állatvilágban eredetileg  a szoptató anyacica és a kölykei közötti párbeszédet szolgálja, a bundás kedvencek a gazdinak is szívesen kedveskednek ily módon, jelezve, hogy élvezik a simogatást, illetve a társaságot.

A macskák csontjai gyorsabban gyógyulnak, mint például a kutyák vagy más állatok csontjai, amit az állatorvosok és a tudósok a 20-140 Hz közötti rezgésszámú dorombolással indokolnak. Az eddig is ismert volt, hogy a rezgés az állatok csontján kívül az ízületek és sebek gyógyulását is elősegíti, ráadásul csökkenti a cica fájdalmait is, de a Daily Infographic cikke szerint a mechanizmus az emberi szervezetre is hatással van, mind fizikailag, mind lelkileg.

Elűzi a stresszt

A dorombolás oldja a stresszel járó feszült idegállapotot, enyhíti a nehézlégzés tüneteit, minimalizálja a szívroham kialakulásának kockázatát, erősíti a csontokat, sőt, a koleszterinszintre és a vérnyomásra is jótékonyan hat. A doromboló macska simogatása segít az ízületek ellazításában, egyes kutatások szerint pedig az Alzheimer-kóros betegeknél is javulást hoz a bundás négylábúak társasága.

Alvászavar, szívroham, gyomorfekély

Nézegess képeket!

Elolvasom

Tovább élnek az állattartók

A Minnesota Stroke Institute tudósai több mint négyezer macskatulajdonos egészségügyi vizsgálata alapján arra jutottak, hogy a macskatartás 30%-kal csökkenti a szívroham és más szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. A tanulmány kifejezetten cicákról szólt, de a kutatók feltételezik, hogy egy kutyákról szóló vizsgálat is hasonló eredményeket hozna.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Mindez azt bizonyítja, hogy az állatok jótékonyan befolyásolják az ember egészségét, különösen az idősekét. A tanulmány szerint az állatok közelsége növeli az idős korosztály agyi aktivitását, és nyugodtabb körülményeket biztosít számukra.

Ezt is szeretjük