A 3 leghatásosabb természetes immunerősítő

Szeretnéd megőrizni egészségedet a hidegebb napokon is? Adunk néhány természetes tippet.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem csak sporttal és diétával ügyelhetsz az egészségedre. Van néhány fontos eleme a táplálkozásnak, mely nélkül immunrendszered kevésbé hatékonyan lép fel a káros külső hatásokkal szemben.

Ginseng - az erő forrása

Ezt, a borostyánfélék családjába tartozó növényt a Távol-Keleten már évszázadok óta használják gyógyításra. Kínában jensennek - vagyis embergyökérnek hívják. A növény fokozza a fizikai és szellemi erőnlétet, ugyanakkor afrodiziákumként is ismert.

A ginseng energiával tölti fel az egész szervezetet, erősíti az immunrendszert, és növeli az állóképességet. Igen hatékonyan fejti ki pozitív hatását a stressz ellen - legyen az pszichés vagy fizikai jellegű. Igen eredményesen alkalmazható betegségekből való lábadozás idején - képes a legyengült szervezet egyensúlyát helyrebillenteni. Mindezen kívül pedig még a sugárzás ellen is - bizonyos fokú - védelmet nyújt.
A sugárkezelésen átesett daganatos betegek közérzetére jótékony hatást gyakorol. Alkalmazhatod a növényt fűszerként, ihatod tea formájában, de táplálék-kiegészítőként is kapható.

Grépfrút

A grépfrút Barbadoson jelent meg először, a 18. század derekán. Kezdetben csupán díszfaként ültették, ám a 19. század vége felé termése miatt is megkedvelték a kesernyés gyümölcsöt. A grépfrút másik verziója – a kissé édesebb, pink színű – csak 1929-ben jelent meg az Amerikai Egyesült Államokban. A gyümölcs a citrusfélék között – éppen keserű íze miatt – kisebb népszerűségnek örvend, pedig az egyik legegészségesebb gyümölcs a piacon. Rendkívül sok benne a vitamin – különösen a C-vitamin -, ezenkívül pedig magas rost-, ugyanakkor alacsony cukor- és kalóriatartalommal bír.

Antioxidáns gyümölcsök

Nézegess képeket!

Elolvasom


A gyümölcs maga is nagyon egészséges, de a magjából készített kivonat is rendkívüli pozitív tulajdonságokkal bír. Nem csupán sejtregeneráló és antioxidáns hatásáról ismert. Emellett még vírus- és gombaölő, ugyanakkor immunerősítő hatása is van. Képes javítani, valamint frissíteni a vérkeringést azáltal, hogy elősegíti az oxigénszállítást a szervezetben. További pozitív tulajdonságként említhető, hogy kontrollálja a hisztamin-koncentrációt, így csökkenti az allergiára való hajlamot.

Probiotikumok az egészségért

Az egészséges bélflóra az immunrendszer megfelelő működésének egyik alappillére. A bélben élő mikroorganizmusok nagyobb része ugyanis hasznos baktérium. Az ember számára hasznos baktériumok táborába tartoznak a probiotikumok, ilyen például a Lactobacillus, illetve a Streptococcus törzsek. Ezek a probiotikumok a vastagbélben fejtik ki jótékony hatásukat. Anyagcsere-termékeik közvetlenül hatnak az immunrendszer működésére. Ha károsodik a bélflóra, és a mikroorganizmusok egyensúlya felborul, az immunrendszer működése gyengülhet. Például egy hosszabb antibiotikum-kúra, az egyoldalú táplálkozás, valamint a dohányzás, esetleg a fokozott alkoholfogyasztás következtében a szervezet védekező-mechanizmusa csorbát szenvedhet.

Tudományos kutatások bizonyítják, hogy a probiotikumok képesek növelni az immunrendszer helyes működéséhez létfontosságú T-sejtek számát. Emellett pedig fokozzák a kórokozók lebontásában rendkívüli fontossággal bíró falósejtek, a makrofágok aktivitását.

A sérült bélflóra normál működését probiotikum-tartalmú élelmiszerekkel lehet legkönnyebben helyreállítani. Fogyassz tejtermékeket, mert ezek a probiotikumok gazdag forrásai. Egyél érlelt sajtokat, joghurtot, vajkrémet, valamint túrókészítményeket.

Ezt is szeretjük