Felfázás ellen: 3 bevált természetes szer

Így használd őket!

Próbálj ki néhány természetes gyógymódot, ha gyakori problémát jelent a hólyaghurut.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A nők 50%-a élete során legalább egyszer megtapasztalja a felfázás kellemetlen tüneteit, 20%-uk pedig több alkalommal is szembesül vele. A probléma hátterében az E.coli baktérium áll, mely a végbélben normál körülmények között is jelen van, ám a húgycsőbe, illetve a hólyagba jutva irritálja annak falát, és gyulladást okoz.

Tünete lehet a gyakori vizelési inger, az alhasi fájdalom, illetve a csípő vizelet. Gyógyításához, valamint a visszatérő fertőzés megelőzéséhez számos természetes gyógymód áll rendelkezésedre.

Tőzegáfonya-kapszula

1994-ben az amerikai Weber Állami Egyetem kutatói kimutatták, miért lehet a tőzegáfonya - latinul Vaccinium macrocarpon - hatékony ellenszere a felfázásának. A növény egy, a glükoproteinhez hasonló szerkezetű vegyületet tartalmaz, mely gátolja a fertőzést okozó baktériumok szaporodását a szervezetben.

Ha még sohasem tapasztaltad meg a felfázás kínzó tüneteit, valószínűleg a vizeleted elegendő glükoproteint tartalmaz, ha azonban visszatérő gondot jelentenek számodra, szükséged lehet a tőzegáfonya védelmére.

Fogyaszthatod nyersen és kapszula formájában is - ez utóbbit gyógyszertárban érdemes beszerezned. A kapszulát szedheted megelőzésként vagy kiegészítő gyógymódként, illetve enyhébb felfázás esetén önmagában is hatásos lehet. 60 darabos kiszerelése 2500-4000 forint körül alakul - márkától függően.

A leggyakoribb női fertőzések természetes ellenszerei

Nézegess képeket!

Elolvasom

Medveszőlős tea

A medveszőlő - latinul Arctostaphylos uva-ursi - alacsony, fás szárú növény, melyet a népi gyógyászat régóta használ húgyúti fertőzések ellen. Baktériumellenes tulajdonságát elsősorban a benne lévő tanninoknak, illetve fenolglikozidoknak köszönheti. Mivel hatását nagyban befolyásolja a vizelet pH-értéke, használata alatt kerüld a vörös húsok és a tejtermékek fogyasztását. Egyél minél több zöldséget, gyümölcsöt - ezek lúgossá teszik a vizeletet, fokozva ezzel a gyógynövény erejét.
Egyet azonban tarts szem előtt: ne alkalmazd a gyógynövényt, ha terhes vagy, illetve szoptatsz. Továbbá a kúra ne tartson tovább egy hétnél, illetve évente legfeljebb ötször alkalmazd!

Így készítsd el a teát!

A medveszőlős teát hidegen kell elkészítened, így a baktériumellenes anyagok nem illannak el belőle. Önts le két deciliter hideg vízzel egy teáskanálnyi - gyógynövényboltban vásárolt - szárított medveszőlőlevelet, majd áztasd négy órán át. Ezután szűrd le, és fogyaszd naponta.

Cickafarkos ülőfürdő

A cickafark - latinul Achillea millefolium -, hasonlóan a medveszőlőhöz, régóta ismert népi csodaszer. Nem csupán a felfázás, de a hüvelygyulladás ellen is hatékony természetes segítséget nyújthat. Gyógyhatását illóolaj-tartalmának, illetve a benne található görcsoldó hatású flavonoidoknak köszönheti. Achillin és azulén nevű vegyületei gyulladáscsökkentő és baktériumölő hatásúak.

Így készítsd el az ülőfürdőt!

100 gramm cickafarkot áztass öt liter hideg vízbe, és hagyd ázni 12 órán át. Ennyi idő alatt a gyógynövény hatóanyagai kioldódnak. Ha letelt a fél nap, nincs más dolgod, mint felmelegíteni az oldatot, majd a fürdővízhez önteni. A víz olyan magasan legyen, hogy még éppen ellepje a veséd tájékát. Ülj benne 20 percig, majd vegyél fel fürdőköpenyt, és bújj a takaró alá fél órára.

Ezt is szeretjük