Meg szabad inni az állott teát? Nem is hinnéd, mit okozhat a szervezetedben

Sokan nem is gondolkodnak el a témán, pedig nagyon fontos lenne.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A tealevél megfelelő tárolás mellett, a levegő páratartalmától távol tartva - minderre alkalmas lehet egy jól záródó porcelánedény, esetleg bádogdobozba tett műanyag zacskó - nagyon sokáig is elállhat, korántsem igaz ez azonban a már kész teaitalra.

Mivel jellemzően nem válik rögtön kellemetlenné a kissé állott tea íze, sokan szívesen fogyasztják, holott, csakúgy, mint a kávé esetében, másnaposan nemcsak hatásából veszíthet, de akár veszélyes is lehet, ha elfogyasztod.

Miért nem jó meginni az állott teát?

A teát nem szabad túl forrón fogyasztani - ide kattintva olvashatsz arról, ennek milyen súlyos következménye lehet -, mindenképp frissen kell azonban meginni, hisz amellett, hogy így a legfinomabb, pozitív hatásai is így érvényesülnek a leginkább.

Ahogy telik az idő, ezek a jótékony hatások annál kevésbé érvényesülnek majd, a sokáig állni hagyott teának emellett íze és illata is kellemetlenné válhat, furcsa filmréteg jelenhet meg a tetején, sőt, ideális környezetben még gyorsan meg is penészedhet.

Nem véletlenül szokás azt mondani az állott teára, olyan, mint a mérges kígyó, olyan kémiai folyamatok indulhatnak ugyanis meg benne, melyek károsak lehetnek a szervezetre.

A teában nagyon gyorsan képesek szaporodni a baktériumok, így akár már egy nap után fogyasztva is okozhat emésztési rendellenességeket, esetleg hasmenést. Az elkészített teát tehát nem érdemes tárolni, a legjobb azonnal elfogyasztani, de még mindenképp aznap. A másnapi, állott teát a legbiztosabb, ha inkább kiöntöd, és mindig csak annyit készítesz el, amennyire valóban szükség van.

Ezt is szeretjük