18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Miért undorodom a szextől?

Heti kérdés

Ha ok nélkül félelmet vagy ellenszenvet vált ki belőled a szexualitás, lehet, hogy a felmenőid sorsában találsz rá magyarázatot.

Olykor előfordul, hogy egy életen át elkísér egy érzés - vagy egy ismétlődő belső feszültség, mely csak bizonyos élethelyzetekben tör elő -, amit nem tudsz megmagyarázni. A szexuális kapcsolat iránti vágyakozás részben ösztönös, részben pedig a másik fél iránti érzelmek irányítják, vagy olyan alapvető igények, mint az érintés, a testi közelség utáni sóvárgás. Amikor ez valamiért sérül, képes elnyomni az ösztönöket is.

Ha nincs nyilvánvaló ok, például nemi erőszak, vagy olyan párkapcsolat, melyben a szex csupán a hatalmi játékok eszköze volt, esetleg egy meggondolatlan, egyéjszakás kaland, akkor lehetséges, hogy valamely családtag nehéz sorsában van a válasz.

Kedves Ágnes!

Évtizedek óta gyötör egy szörnyű érzés. Szeretnék kapcsolatot kialakítani férfival, de csak addig a pontig, amíg nem kerül sor a szexre. Ha már látom, hogy ebbe az irányba kanyarodik, akkor nem kedvelem tovább, inkább utálom, hogy ez eszébe jutott egyáltalán. Annak ellenére, hogy mindig így éreztem – azt gondoltam, hogy bennem van a hiba, hiszen mindenki úgy vélekedik a szexről, hogy az jó és kell, természetes velejárója az életnek -, félretettem ezt az érzésemet, és adtam magam a dologhoz.

Kellemes volt abban a pár percben, de ahogy vége lett, olyan gondolatom támadt, hogy kihasználtak, csak ezt akarják tőlem, megalázottnak éreztem magam, undorodtam magamtól és a partneremtől is, amiért ebben részt vettem miatta. Az életemben két férfi volt összesen, akikkel hosszú távon együtt maradtam.

Eddig sehol, senki sem tudott erre a kérdésemre válaszolni, tehát úgy tűnik, hogy velem van valami óriási baj. Kérlek szépen, ha tudod, írd meg nekem, hogy mi lehet az oka ennek.

Köszönettel:
Napsugár

Kedves Napsugár!

Nagyon is egyértelmű, amit leírtál, mondhatni kiváló példa arra, milyen eseteket érdemes megnézni családállítással: amikor valaki nem talál tudatos magyarázatot bizonyos problémájára - azaz nem történt vele semmi olyan, ami az adott tünet megjelenését indokolná -, valami fura módon ismétlődik az életében, olyankor ösztönösen és váratlanul reagál helyzetekre, amin maga is elcsodálkozik.

Az állításvezető először is azt kérdezi meg ilyenkor, hogy ki volt nehéz sorsú a családban? De hogy ne szakadjunk el tőled: tudsz-e olyan ről a felmenőid, családtagjaid közül, akit akarata ellenére kényszerítettek bele egy házasságba, kapcsolatba, és emiatt boldogtalanul élte le az életét, esetleg férfi megverte, netán valaki megerőszakolta?

Volt-e bántalmazó férfi a családodban? Érdemes a szüleidből és a testvéreidből kiindulnod, azután végigvenni a nagyszüleid sorsát, majd a dédszülőkét is.

Ha nincs ilyen konkrét történet vagy olyan családtag, akihez valami módon kötni lehetne a problémádat - esetleg neked nincs tudomásod róla -, akkor szimbólumokkal dolgozunk az állítás alatt. Megnézzük, hogy családi titok hat-e rád, és ha igen, megpróbáljuk azt is tesztelni, kihez tartozhat. Nem akarjuk megfejteni, kideríteni, hogy mi történt, ahhoz ugyanis nincs közünk, nincs rá jogunk sem, ezért is nevezzük titoknak.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ám a családi rendszerben ható szociális törvények sérüléseit okozó események, és főleg azoknak a családtagoknak az élete, akik ebben érintettek voltak, gyakran egy leszármazó sorsára is hathatnak. A később született családtag tünetekkel, viselkedési mintákkal emlékeztet arra, hogy a rendszer működési hibáját helyre kellene állítani, például, ha kitagadott valakit a család, akkor vissza kell fogadni őt, és így tovább.

Neked elsősorban azt kell meglátnod és elfogadnod a lelkedben, hogy bárkivel bármi történt is a családodban, nem viselheted a sorsát, meg kell hagynod neki azt, legyen bármilyen nehéz is. Te csak a saját dolgaidért vállalhatsz felelősséget.

A továbbiakban azonban már csak spekulálhatnék, amit nem szeretek.
Családfelállítást javasolok neked, ha tudok ebben segíteni, kérlek, keress meg.

Üdvözlettel: Féderer Ágnes

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük