Ez a leggyakoribb tévhit a dohányzásról: végre bebizonyították, hogy hamis!

Évszázados téveszméről rántotta le a leplet egy kutatás.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy időben nagy divat volt, hogy a modellek, táncosok alakjuk megőrzése érdekében láncdohányosokká váltak, hiszen úgy tartották, a cigaretta hozzásegít a fogyáshoz.

Egy friss kutatásból azonban kiderül, ez egy hatalmas tévhit, ami azon túl, hogy borzasztóan káros, még fordítva is elsülhet, mint az eredeti cél.

Füst és anyagcsere

A Brigham Young University tanulmányából kiderül, a dohányzás nemhogy nem segít a fogyásban, de anyagcserezavarokat okozhat, ami könnyen elhízáshoz vezethet. A legjellegzetesebb szövődmény az inzulinrezisztencia, amely a szénhidrátháztartás zavara, és mivel magas vércukorszinttel jár, következtében az elhízáson kívül kialakulhat cukorbetegség is.

Nem csak az aktívan dohányzók esnek bele a rizikófaktorba: a kutatás szerint akik csak belélegzik más füstjét, vagyis passzív dohányosok, ugyanúgy ki vannak téve a fenti betegségeknek.

Leginkább a gyerekeket veszélyezteti a passzív dohányzás, náluk nagyobb eséllyel alakulhatnak ki az anyagcsere-zavarok mellett szív- és érrendszeri betegségek is, ha tartósan kénytelenek belélegezni a dohányfüstöt.

Kiábrándító női szokások

Nézd meg, mik azok a női szokások, amiktől tartózkodnod kell, ha szeretnéd, hogy a pasi melletted maradjon.

Ettől a szokástól ábrándulnak ki rögtön a pasik: nagyon nehéz leszokni róla

Nézegess képeket!

Elolvasom

Mi a megoldás?

Természetesen a legjobb megoldás a dohányzásról való leszokás volna, de a tudósok már dolgoznak egy olyan gyógyszer előállításán, amely megvédi a passzív dohányosokat a súlyos következményektől.

A kísérleti egereknek a ceramid nevű anyagot adták be, amely meggátolta a sejtek elváltozását és az inzulinrezisztencia kialakulását. A gyógyszer előállításának első lépéseként ezen a vonalon indultak el a tudósok.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Az első epizódban a konyhapszichológia kérdéskörével foglalkozunk. Vajon jót tesz az, ha saját magunkat analizáljuk önsegítő könyvek alapján? Van olyan, hogy túl sok terápia? Mikortól trauma a trauma? Tarts velünk, dilemmázzunk együtt!

Promóció

Ezt is szeretjük