Ezekről a magyarokról senki nem beszél, pedig lenne miért! Te ismered őket?

Komoly hiányosságra derült fény a múlt hét végén.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Fontos dologra világított rá a múlt héten Békés Gáspár diákolimpikon a Facebookon: a média alig tesz említést a nemzetközi diákolimpiákról, ahol magyar tanulók is évente versenyeznek, és rendszerint kiemelkedően teljesítenek.

A tudományos tanulmányi verseny nem keverendő össze a Magyar Diáksport Szövetség diákolimpiájával, amit hazai kereteken belül rendeznek, és a résztvevők különböző sportágakban mérhetik össze az erejüket.

Taroltak a magyar diákok

Évtizedek óta évről évre megrendezik a nemzetközi tudományos diákolimpiákat, amelyek tantárgyanként elkülönülnek, és minden évben más ország ad otthont nekik. 13 és 19 év közötti tanulók jelentkezhetnek a megmérettetésre, ők alkotják a csapatokat. A 2015-ös eredmények alapján nagyon büszkék lehetünk a magyar versenyzőkre, mert mindenhol kiemelkedően teljesítenek.

A 2015-ös Nemzetközi Kémiai Diákolimpiára az azerbajdzsáni Bakuban került sor. 75 ország versenyzőiből a 24. helyen végzett a magyar csapat, az egyéni helyezések remekül alakultak. Aranyérmet szerzett Kovács Dávid Péter, ezüstérmes lett Perez-Lopez Áron, és bronzéremmel tért haza Stenczel Tamás Károly. 2016-ban Pakisztánban tartják majd a versenyt.

Megtalálták a csuklás ellenszerét! Egy 13 éves kislány jött rá a titokra

Nézegess képeket!

Elolvasom

Indiában, Mumbaiban rendezték meg a tavalyi Nemzetközi Fizikai Diákolimpiát, ahol a magyar csapat a 12. helyen végzett, ezüstérmes lett Balogh Menyhért, Holczer András, Öreg Botond és Sal Kristóf, Tompa Tamás Lajos pedig bronzérmet szerzett. A 2016-os helyszín a svájci Zürich lesz.

A tavalyi Nemzetközi Matematikai Diákolimpiát Thaiföldön, Csiangmajban tartották, 20. lett a magyar csapat. Ezüstérmet szerzett Fehér Zsombor, Szabó Barnabás és Williams Kada, bronzérmet pedig Baran Zsuzsanna, Di Giovanni Márk és Janzer Barnabás. 2016-ban Hongkongban próbálhatnak szerencsét a tanulók.

A három fenti kategórián kívül létezik még filozófiai, nyelvészeti, csillagászati és asztrofizikai, valamint biológiai diákolimpia is - utóbbi kettőnek 2019-ben Magyarország ad majd otthont.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Ezt is szeretjük