Nem jön a baba?

Így segíthet a vércsoportdiéta

Termékenységedet nagyban meghatározza étrended. Tudd meg, hogyan növelheted a fogantatás esélyeit diétával!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egyre több kutatás igazolja, hogy az ételek amellett, hogy befolyásolják testsúlyunkat és egészségügyi állapotunkat, a nők termékenységére is komoly hatást gyakorolnak. Ennek oka elsősorban, hogy az egészségtelen táplálkozás következtében lelassulhat az anyagcsere, így felhalmozódnak a szabadgyökök, melyek nemcsak a bőrödet öregítik, de a peteérésre is negatív hatással lehetnek.

Létezik azonban megoldás a problémára, hiszen az egészséges táplálkozás segít a méregtelenítésben, és így szervezeted anyagcseréjét is helyreállítja.

A táplálkozás hogyan gátolja a termékenységet?

Arra, hogy a gyermeknemzést mi minden befolyásolja, számos nő csak akkor döbben rá, amikor nehézségekbe ütközik. Az egyik dolog, ami észrevétlenül, mégis komoly mértékben hatást gyakorol a termékenységedre, az a táplálkozás.

Bár a súlytöbblet és a túl alacsony testtömeg is rontja a fogantatás esélyeit, normál testsúly mellett sem árt arra ügyelned, hogy mit eszel. A nem megfelelő tápanyagok, az adalékanyagok és a különféle tartósítószerek ugyanis a szervezetedben felhalmozódhatnak, és méreganyagok formájában lerakódhatnak.

Ez pedig lassú anyagcseréhez és akár elsavasodáshoz is vezethet, melyek szélsőséges esetben a peteérést is gátolhatják. Hasonló körülmények között ugyanis a szervezet ugyanúgy reagál, mint tartós stresszhelyzetben: a havi ciklus rendje felborulhat, de az is előfordulhat, hogy időnként elmarad.

Hogyan segíthet a vércsoportdiéta?

A vércsoportdiéta nem a fogyást segíti, hanem azt, hogy megőrizhesd az ideális súlyodat, és egészségesebb lehess. Megalkotói szerint minden embernek más és más tápanyagokra van különösen nagy szüksége, és míg egy bizonyos ételféleség valakinek kifejezetten ajánlott, az másnak nehezen feldolgozható, így akár káros is lehet. Ennek eldöntésére a vércsoport szolgál, ami állítólag meghatározza, hogy kinek mely ételek a legszükségesebbek.

14 termékenységnövelő tipp

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az amerikai D’Adamo professzor által kifejlesztett diéta ezáltal nem csupán az egészséges anyagcseréhez járul hozzá, hanem közvetett módon termékenységed elősegítéséhez is. Hiszen ennek segítségével valóban a tested működését leginkább segítő táplálékokat fogyaszthatod, így elkerülheted, hogy a méreganyagok felhalmozódjanak. Ha tehát növelni szeretnéd a teherbeesés esélyeit, és emellett szeretnéd az egészségedet is megőrizni, akkor a biztos siker érdekében kövesd a vércsoportod szerint ajánlott étrendet!

Mikor segíthet?
A diéta önmagában nem jelent megoldást a termékenységi problémák összes lehetséges okára. Akkor segíthet, ha korábbi helytelen életmódod miatt nem rendszeres a peteérésed, ám ebben az esetben is ajánlott még jóval a teherbeesés tervezett időpontja előtt elkezdened.

A nullás vércsoportba tartozóknak

Ha a nullás vércsoportúak táborát gazdagítod, akkor számodra a húsfélék közül a borjú- és marhahús, a bárány és a nyúlhús ajánlott. Emellett előnyödre szolgál a vízben fellelhető táplálékok közül a ponty, a lazac, a pisztráng és a makréla fogyasztása.

A tejtermékek közül főleg a kecsketejből készült dolgokat részesítsd előnyben, de bátran ehetsz szójaféléket, rizsféléket, árpa- és rozskészítményeket, valamint szinte bármilyen zöldfűszert. Szintén korlátozott az elfogyasztható gyümölcsök fajtája is, így az ebbe a vércsoportba tartozók kizárólag szilvát és fügét ehetnek, esetenként belefér egy-egy alma, körte vagy pár szem málna is.

Az A-s vércsoportba tartozóknak

Az ebbe a vércsoportba tartozóknak elsősorban a különféle halfélék fogyasztása javasolt, ám kizárt mindennemű egyéb húsféleség fogyasztása. Ehelyett bátran kiegészítheted étrendedet hüvelyesekkel, valamint a nullás vércsoportúakhoz hasonlóan kecsketejből készült termékekkel. A gyümölcsök tekintetében számodra a sárgabarack, a citrom, az áfonya és a meggy a megengedett, míg a zöldségfélék közül a laskagomba, a brokkoli, a káposzta, a karalábé és a hagymafélék javasoltak.

A B-s vércsoportba tartozóknak

Az ebbe a vércsoportba tartozók válogathatnak a legszélesebb skálából, ami az élelmiszereket illeti. Hiszen számukra megengedett szinte bármilyen tejtermék fogyasztása, a húsok közül a vad, a bárány és a nyúlhús bevitele, a tengeri herkentyűk közül pedig a hering, a tőkehal, a lepényhal, a lazac, és a makréla fogyasztása.

Emellett, ha ebbe a vércsoportba tartozol, nyugodtan ehetsz rozsféléket, hüvelyeseket, kínai kelt, karfiolt, fejes káposztát és hagymaféléket. Teljes mértékben nélkülöznöd kell azonban étrendedből a magvakat, így többek között a mogyorót, a szotyit és a diót is.

Az AB-s vércsoportba tartozóknak

Bátran fogyaszthatsz szinte minden, hazánkban megtermő zöldség- és gyümölcsfélét, kivéve a tököt. Bátran válogathatsz a búzából és rizsből készült termékek közül is, nem ajánlott azonban számodra a szárnyas húsok, a disznó és a marhahús fogyasztása.

Ezek helyett inkább válaszd a nyulat vagy a bárányt, ha pedig kedveled a halféléket, akkor csukát, pontyot, tonhalat, lazacot, tőkehalat, nyelvhalat, sőt, kaviárt is ehetsz alkalomadtán. Óvatosabbnak kell lenned azonban a tejtermékekkel, hiszen ezek közül csak a sovány tehéntej, a tejsavó, az edami, ementáli, gouda és kecskesajtok fogyasztását engedélyezi számodra a diéta.

Ezt is szeretjük